Forum

Acil!! Server Enter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acil!! Server Enterpries 2008 R2 64 Bit Uzak Masaüstünde XP Client Sorunu!!!

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@TekinMesutoglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server'a dün işletim sistemi kurdum. "Server Enterprise R2 64BİT" Terminal ayarlarını yaptım. Win7 bilgisayarlarda uzak masaüstüne bağlanıyor ama XP işletim sistemli bilgisayarlarda. "Uzak bilgisayar bilgisayarınızın desteklemediği ağ düzeyi kimlik doğrulaması gerektiriyor. Yardım için sistem yöneticisine yada teknik desteye başvurun." diye bit hata alıyorum. Çok araştırdım regedit kısmındaki ayarlara baktım herşey normal ama yapamadım bi türlü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 14/03/2011 13:23

(@Anonim)
Gönderiler: 0

win xp bilgisayarlarda kullandığınız Service Pack kaç acaba Win 2008 serverlarda terminal server bağlantıları için SP3 yüklü olması lazım kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 14/03/2011 13:32

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim yanıtınız için öncelikle. Clientler de Sp3 yüklü baktım. Remote kısmındad bi sorun yok çünkü Wn7 tüm kullancıları deniyorum bağlanıyor. Dediğim gibi XPde sorun var.

Gönderildi : 14/03/2011 13:35

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER. 
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa 
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify. 
4. In the Value data box, type tspkg in new line. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. 
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 
8. Exit Registry Editor. 
9. Restart the computer. 

aynı konu aşağıda daha önceden konuşuldu 

http://www.cozumpark.com/forums/thread/125584.aspx

Gönderildi : 14/03/2011 13:56

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emrah abi o konuyu gözden geçirmiştim. Dediğim gibi araştırdım. Regeditdeki ayarlar gönderdiğiniz ayarları içeriyor. tspkg mevcut ve credssp.dll ekli gözden geçirdim.

Gönderildi : 14/03/2011 14:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Konu başlığınızdaki acil ibaresini editleyiniz.
Sorun konusunda ise http://www.cozumpark.com/forums/thread/125328.aspx  burada gerekli sorun ve çözümü yazıldı.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2011 14:21

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

o zaman bağlantı hatasını aldıktan sonra event lara düşen hatalara bakar mısınız?

bir de çalıştıra mstsc /admin yazarak bağlanmayı deneyin xp sp3 lü makinadan.

Rıza beyin verdiği linki de detaylı olarak gözden geçirin. Konudaki tüm cevaplara bakın gözden kaçmış bir şey olmasın. O cevaplarla çözeceğinize inanıyorum.

Gönderildi : 14/03/2011 14:31

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emrah bey, Rollerde Uzak masaüstü hizmetlerinde olaylardaki hata mesajlarınımı diyorsunuz.

Gönderildi : 16/03/2011 12:53

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Konu başlığınızdaki acil ibaresini editleyiniz.
Sorun konusunda ise http://www.cozumpark.com/forums/thread/125328.aspx  burada gerekli sorun ve çözümü yazıldı.
Saygılarımla.

Çözüm bu postta var incelediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2011 12:59

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify.
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll)

Rıza bey, burda yapılması gerek tam olarak nedir?

Gönderildi : 16/03/2011 13:03

(@www-rizasahan-com)
_

Bu adımlarda yapılması gerekenler HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders anahtarı altında SecurityProviders değerine sağ tık modify yaparak diğer var olanlara credssp.dll bu değeri eklemenizdir.Bu seçeneği eklerken diğerlerinde olduğu gibi arada virgül kullanın.Bu işlemden sonra makinayı restart edin tabi üstteki maddeleride uygulayın.

Gönderildi : 16/03/2011 14:02

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza bey teşekkür ederim. Yanlız diğerlerinden kastınız nedir sadece değer olarak credssp.dll yazılı. İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 16/03/2011 14:33

(@www-rizasahan-com)
_

Son durum nedir verdiğim link üzerindeli tüm maddeleri kastettim diğerleri derken hepsini yapıp restart etmeniz gerekli..

Gönderildi : 16/03/2011 15:32

(@TekinMesutoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza bey, 

1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER.
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify.
4. In the Value data box, type tspkg in new line. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK.
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify.
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll)
8. Exit Registry Editor.
9. Restart the computer. 

Denedim olmadı.

Bu işlemlerin hepsini yaptım. tspkg'de ekli. Anlamadığım nokta şuydu credssp.dll, (Farklı bir .dll) mi yazılması gerekiyor diye düşündüm.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 16/03/2011 15:47

(@www-rizasahan-com)
_

Buradaki işlemleri yapıp rdp versiyonunu 6.1 yapınca olmalı bende zamanında xp kullanırken gerekmişti buradaki adımlar işimi görmüştü.Atladığınız bir yer olabilir.Adım adım gidin.

Gönderildi : 16/03/2011 16:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

sorun için KB linki aşağıdaki gibidir

http://support.microsoft.com/kb/951608/

dikkatlice okuyun lütfen

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2011 22:53

Paylaş: