Forum

bilgisayarlarda msn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayarlarda msn engelleme

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@erercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

Yeni başladıgım şirkette patron bilgisayarlardan msn facebook ve benzeri programlarla yasak olan siteleri

engellememi istedi Bende yaparım dedim modemin firewall ayarlarından yaparım düşünmüştüm fakat olmuyormuş

araştırmalarımda microsoft isa server işimi görecegini düşünüyorum Bu sizce eniyi çözümmüdür

daha basit bir program varmıdır  veya bu işi donanımsal olarak çözsem maliyeti ne olur

network konusunda çok zayıfım  araştırmayı ugraşmayı severim

öneri ve yardımlarınızı bekliyorum

Airties 5450 modem    Allied tele-syn At-FS724L Swich    20adet XP yüklü bilgisayar     server bilgisayar yok

Şimdiden Teşekkür ederim

SAYGILARIMLA

Gönderildi : 14/03/2011 02:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Microsoft ISA yı artık TMG olarak satıyor. TMS için 1 ader server + 20adet CAL lisansı almanız gerekiyor. Bunun yerine küçük çaplı bir UTM cihazı alarak interneti bununlada yönetebilirsiniz. Makale kısmından TMG veya örneğin fortinet ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 14/03/2011 02:22

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Zyxel zywall usg 50 yada 100 modeli utm işini çok rahat görecektir ..Herşey bir kural oluşturmaya bakar.....

Gönderildi : 14/03/2011 02:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aynı işlemi 25 bilgisayarlı bir firma ( müşterim ) benden istemişti fortigate firewall ile yapılandırmayı yaptım ve sıkıtımız yok en iyi çözüm sizin için de öle olacaktır.

Gönderildi : 14/03/2011 03:17

(@fethiulusoy)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Merhaba,

Arkadaşlarımızın hepsi güzel tavsiyelerde bulunmuşlar. Bunların yanında Standalone Linux tabanlı ücretsiz çözümleri de incelemenizi tavsiye ederim.

Bu sayede sadece düşük ölçekli bir pc kasası fiyatına sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca çok daha geniş ölçekte bir filtreleme ve yönetim imkanına da kavuşabilirsiniz.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 15/03/2011 19:05

(@erercan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese çok teşekkür ederim

Gönderildi : 16/03/2011 03:11

Paylaş: