Forum

Ntbackup hakk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ntbackup hakk

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Server 2003 dc+exchange+sql kurulu bir serverım var. Ntbackup ile yedek almak ve alınan her yedeğin ayrı ayrı yedeklenmesini istiyorum. Şu anda yaptığım ntbackup ile aldığım yedek üst üste alındığı için belli bir zaman sonra alınan yedeği komple silmek zorunda kalıyorum. Forumda araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım. Ntbackup ile yedeklemeyi hafatada bir ayrı ayrı almak mümkünmüdür. Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler iyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 07/03/2011 12:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba her seferinde ismini değiştirebilirsiniz.Bu şekilde farklı yedek almış olursaunuz ama bu işlemi manuel yapıyorsanız bu şekilde olur.Daha profesyonel bir yedekleme yazılımı kullanmanızda yarar var. Acronis programı ile yedek almanız daha iyi olacaktır.Ayrıca tüm sistemin imajınıda alabilirsinizki bir felaket anında sistemi geri dönebilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2011 12:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Otomatik olarak yapamıyoruz yani. Teşekkürler Rıza bey.

Gönderildi : 07/03/2011 15:29

(@www-rizasahan-com)
_

Benim sistemlerim çok eski olduğu için bilerek manuel olarak her hafta full backup yapıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2011 16:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bende şöyle bir çözüm yolu ürettim haftada 1 yedekleme planlayıp planladığım yedeklemeyi ayda bir defa çalışmasını sağladım. Script ile yeni yedek alırken yedekleme yaptığım klasörün içini komple silmesini böylelikle bir ayda alınmış 4 yedek diğer bir değişle geriye dönük 1 aylık veriyi görme şansım oluyor. Sql express için elimde böyle bir script mevcut bu scripti ntbackup için uyarlayıp bu şekilde kullanmayı düşünüyorum. Umarım olur. İyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 08/03/2011 14:07

(@www-rizasahan-com)
_

Güzel bir işlem olmuş güzel çalışmalar.Saygılarımla.

Gönderildi : 08/03/2011 16:14

Paylaş: