Forum

Ad Kullanıcıları Şi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ad Kullanıcıları Şifre Değişikliği

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kolay gelsin. Ad kullanıcılarımın içinden bazıları şifre değişikliğini istemiyor. Normalde Default Domain Users ayarlarında şifre değişikliği 21 günde yapılıyor. ancak bazı grupların şifre değiştirmemesi gerekiyor. Bunu

Computer Configuration- Windows Settings - Security Settings - Account Policies - Password Policy kısmından yaptım ama olmadı. Bunun normalde de User Configuration kısmında olması gerekmezmi ? Nasıl yapabilirim ? İyi çalışmalar..

Gönderildi : 21/02/2011 12:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba sanırım bu ayarı default group policy üzerinde uyguluyorsunuz.Bazılarının değişmesini istemiyorsanız eğer şifresi değişecek kullanıcıları bir ou altına alıp bu ou altındakilere şifre değiştirme policysi uygulamanızda ve default domain policy üzerinden bu 21 gün süresini iptal etmenizde yarar var gibi.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2011 12:08

(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

anladım hocam. Yani default domain policy üzerinde editlemem gerekiyo. Ayrı ayrı ou'larda olduğu için ben ayrı bir GPO oluşturup şifre ayarları adında bunları istediğim kullanıcılara atayamıycam heralde..

Gönderildi : 21/02/2011 14:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Evet belirttiğiniz gibi bir işlem yapmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/02/2011 14:34

Paylaş: