Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 kurulumu hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

60 dan fazla clienti olan, server 2003 ile yönetilen ve exchange i aktif sorunsuz çalışan bir yapıya sahibim. Ben bu yapı içerisinde test amaçlı yine tüm yönetimsel ayarlarını tamamlayacağım başka bir başka yapı kurmak istiyorum. İlk defa 2003 server kuracağım. Dns server, active directory, exchange kurulumlarının hepsini tamamlayarak hem kendimi, hemde sistemi test etmek istiyorum. Bunun amacı da eğer çalışan sunucuya birşey olursa, sunucuyu kendimin yapılandırabilmesi. Ancak active directoryi kurarken bu localde bir etki alanı çalışıyor diye bir uyarı alıyorum. acaba bu yapı içerisinde hem sunucumu etkilemeyecek, hemde birebir testlerini yapabileceğim bir yapıyı sorunsuz nasıl kurabilirim. Nasıl bir network ortamı yaratmalıyım. Önerilerinizi açıklayıcı ve maliyet gerektirmeden rica ediyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/02/2011 12:49

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

böyle bir şey yapacak iseniz, çalışan network ünüzden ayrı olarak yapmanızı tavsiye ederim.

sanallaştırma ile kendi planlmanızı yapabilirsiniz.

Gönderildi : 02/02/2011 13:40

(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Emrah Bey,

Sanallaştırma konusunu biraz açabilir misiniz ? ne yapılabilir mesela. Konu ile ilgili önerileriniz nelerdir ? Bunla ilgili bir makale bulamadım aramama rağmen. 

Gönderildi : 02/02/2011 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Emrah bey size sanallaştırma yaaprak mevcut sisteminize verilecek olan bir zararı engellemnizi belirtmiş.Bunun için biraz iyi donanımlı bir makinada sanal makinalar kurabilir ve bunların üzerinde dilediğiniz testleri yapabilirsiniz.Bunun içim bir çok program var ama vmware workstation kullanmanızda yarar var. http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/27/netron-g-zc-ile-nternet-denetimi.aspx  buradan detaylıca programı analiz edebilirsiniz.Sanallaştırmaya geçmelisiniz artık zaman sanallaştırma zamanı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/02/2011 16:44

Paylaş: