Server 2008 + AD + ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 + AD + Terminal Service  

savasdemirci
(@savasdemirci-2)
Üye

Merhaba, kurmak istediğim sunucuda Server 2008 standart sürümü var ve Terminal service ile bu makinaya bağlanması gereken terminaller var. Sorum şu; Server 2008 üzerinde Terminal service ile bağlanacak kullnacıların yetkilerini kısıtlamak için GPO kullanmam gerekiyor. Bunun için OU tanımlayıp uzak kullanıcılar için yeni bir GP tanımlayıp gereklı kısıtlamaları yapıyorum ve çalışıyor ama Server 2008 bunları yapmamamı yani Server 2008 e Active Directory kurunca Terminal Service kurmamamı tavsiye ediyor, neden? Buna alternatif nasıl bir yol izleyebilirim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 31/01/2011 19:15
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

terminal hizmetleri dc üzerinde olunca kullanıcılar siz grup policy ayarlarını ne kadar sıkı tutarsanız tutun login oldukları zaman güvenlik riski oluştururlar. ayrıca da performans kayıplarına yol açabilirler.


bu yüzden farklı bir sunucu üzerine yapılandırmanız öneriliyor. ama çok zorunlu kaldığınızda gerek finansal gerekse fiziksel durumlardan dolayı böyle çalışan yerler biliyorum ve çok terminal kullanıcı olmayan sistemlerde gp çok katı tutarak performans ve güvenlik risklerine de göğüs gererek çalışıyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/01/2011 23:07
Paylaş: