Forum

windows ağı

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows ağı

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

DC yi Server 2003 den server 2008 e geçiş yaptıktan sonra bilgi işlem personeli şubelerindeki kullanıcı bilgisayarlarının adını ağ bağlantılarımdaki etki alanı kısmında göremediklerini belirttiler.baktığımda burada sadece merkezdeki bilgisayar ve srever adları geliyor.pc de route ekledikten sonra şubedeki bilgisayarlara ping atabilir hale geliyorum yinede ağ bağlantılarında şube bilgisayarları görünmüyor

Windows buradaki adları neye göre getiriyor acaba?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/01/2011 17:45

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Şubedeki bilgisayarlar Xp mi? Öyleyse eğer XP ile 2008 domaininin tam olarak uyumlu çalışmamasından kaynaklı birşey olabilir mi diye düşünmeye başladım?

Gönderildi : 27/01/2011 22:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet büyük çoğunluk xp ama windows 7 olanda var.

ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum.biliyorsunuz Tüm ağ altında workgroup altındaki pcleride biz görebiliyoruz sonuçta.burada windowsun ağ taraması yapıyor sanırım.

biri bu durumu açıklar umarım :))

ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 27/01/2011 23:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

birde öyle birşey olsaydı merkezdeki xp makineleride göremezdik

Gönderildi : 27/01/2011 23:13

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

görünmeyen pclerde network bağlantısı üzerinde sağ tıklayıp özellikler file and printer sharing aktive durumdamı ve windows firewall aktif ise burada exceptionlar içerisine file and printer sharing eklimi kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 28/01/2011 01:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorunun bunlardan değildir sanırım.

client tarafında yapılan bir değişiklik yok.dc upgrade yaptıktan sonra oldu.merkezdeki clientlerimi görebiliyorum dediğim gibi.ama şubelerimdeki clientleri göremiyorum.fakrlı subnetteler ama ping atabiliyorum.

Damaware programındada aynı şey var.sadece bana merkezdeki pc adlarını getiriyor.diğer lokasyonlardaki pc adlarını göremiyorum

Gönderildi : 28/01/2011 01:22

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

eski sistemde wins kurulumu idi ?

vpn sistemlerde wins kurularak pc adlarının browse edilemsi sağlandığını okumuştum.

Gönderildi : 28/01/2011 01:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

wins yoktu,zaten vpn değil noktalar  gdat ile bağlılar merkeze

Gönderildi : 28/01/2011 13:20

Paylaş: