Forum

sony laptop hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sony laptop hakkında

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar şirkete yeni aldığım sony VGN-FZ31E model laptopta üzerinde gelen vistayı format atıp xp yüklemeyi istiyorum

fakat bir türlü cd den boot etmeme rağmen harddiski göremiyor.biostan raidini nasıl kapatabilirim.büyük ihtimalle disk yapısı bu şekilde yapılandırılmış.

Gönderildi : 03/06/2008 01:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar şirkete yeni aldığım sony VGN-FZ31E model laptopta üzerinde gelen vistayı format atıp xp yüklemeyi istiyorum

fakat bir türlü cd den boot etmeme rağmen harddiski göremiyor.biostan raidini nasıl kapatabilirim.büyük ihtimalle disk yapısı bu şekilde yapılandırılmış.

Merhaba  ,

Aynı sorunu bende Toshiba bir laptop ta yaşamıştım

önerilerim

1.  harrdiski external olarak bağlayabiliyorsanız bir pc ye bağlayın ve quick format atın sonra diski laptop a takarak kura başlayın

2. bios ta sata native mode özelliğini kapatarak deneyin

3. Nlite kurulum cd si ile  driver ları cd nin image ını alarak bir cd ye gömün  sata driver  sp3  vs  kurulumu böyle başlatın

4.  external bir floopy ile diskete  sata driver larını atın ve kur esnasında F6 ya basarak deneyin

kolay gelsin

Gönderildi : 03/06/2008 01:45

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki 4. seçenekte belirttiğiniz gibi F6 ile direk sata driverlarını almadan başlatsam olur mu ?

Gönderildi : 03/06/2008 02:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Zaten bu şekilde denediğinizdeyani driver ı tanıtmadan direk kura başladığınızda  belirttiğiniz sorunu yaşıyorsunuz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 03/06/2008 02:07

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

tamam hocam teşekkürler yarın bu şekilde deneyeceğim olmazsa usb den de yapabilirmiyim.

Gönderildi : 03/06/2008 02:14

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

usb den olmuyor denedim bios tan sata yı da kapatamıyorum son çare olarak harici floopy ile deneyeeceğim.

Gönderildi : 03/06/2008 16:11

(@FikriBostanci)
Gönderiler: 3
Active Member

merhaba

fz11s var bende de sata driverlarını cd nin içine gömerek yuklemiştim.

Gönderildi : 03/06/2008 17:35

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

bende olmazsa öyle yapıcam ama ondan önce usb floopy ile denemeyi düşünüyorum.

Gönderildi : 03/06/2008 17:58

(@soulcrusher)
Gönderiler: 25
Eminent Member

merhabalar bendede sony fz21 var. ve xp yuklemek istedim ve aynı problemle karşılaştım. biosa girdim fakat sata native mode veya benzeri bişi bulamadım. benmi bulamadım yoksa sonylerde mi yok. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 22/01/2009 04:30

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba Arkadaşlar ,

Bence en kalıcı problem kullandığınız işletim sistemi cd'sine bazı driverları eklemek olacaktır. N-Lite programı ile yüklemek istediğiniz Windows XP Pro cd'sine Sata Driverlarını ekleyebilirsiniz. Bu driverları ekledikten herhangi bir probleminiz kalmayacaktır.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 22/01/2009 11:52

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhaba Doğan hocam

Aynı sorunu bende Hp marka Laptop'ta yaşamıştım.Dediğiniz gibi Usb Floopy ile sorunu çözdm.Sadece SATA driverlarını atman yeter.

Umarım Driver konusunda sıkıntı yaşamazsın. Ve ayrıca Recovery Partition'ı bir DVD'ye yedeklemeni öneririm. Tabi formatlamadıysan [:)]

Kolay gelsin...

Gönderildi : 22/01/2009 11:56

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Doğan hocam

Aynı sorunu bende Hp marka Laptop'ta yaşamıştım.Dediğiniz gibi Usb Floopy ile sorunu çözdm.Sadece SATA driverlarını atman yeter.

Umarım Driver konusunda sıkıntı yaşamazsın. Ve ayrıca Recovery Partition'ı bir DVD'ye yedeklemeni öneririm. Tabi formatlamadıysan [:)]

Kolay gelsin...

Merhabalar,

Usb floopy ile sorunu halletmiştim ama driverlerini bulmam çok zaman aldı tabi kendi sitelerinde vista için driverler mevcuttu.

N-lite ile sata driverleri xp cd'si içine koyup o şekilde yüklemek daha mantıklı gibi geldi bana.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/01/2009 12:25

Paylaş: