Forum

rdp bağlanma hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

rdp bağlanma hatası

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
504 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba server 2003 std kullanıyorum bildiğim kadarıyla 2003 std'da uzaktan 2 localden 1 kullanıcı bağlanabiliyor fakat bende uzaktan 1.kullanıcı bağlandıktan sonra 2.kullanıcı uzak masaüstüyle bağlanınca 1.yi logoff ediyor bunu neden yapabilir acaba...

Gönderildi : 03/06/2008 00:54

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Localden 1 Uzaktan 2 kullanıcı eş zamanlı bağlandığı için olabilir mi 🙂

Local den bağlantıyı uzaktan yapmak isterseniz eğer mstsc /console komutu ile konsol bağlantı hakkını da alabilirsiniz.

Gönderildi : 03/06/2008 01:13

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

ama bende vmware'de bir server 2003 std iki adet xp client var ben bu 2 xp client ile aynı anda server 2003'e uzak masaüstüyle logon olabiliyorum ve biri girdiğinde diğerini koparmıyor gerçek makinamda böyle bir problem var

Gönderildi : 03/06/2008 01:46

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

ama bende vmware'de bir server 2003 std iki adet xp client var ben bu 2 xp client ile aynı anda server 2003'e uzak masaüstüyle logon olabiliyorum ve biri girdiğinde diğerini koparmıyor gerçek makinamda böyle bir problem var

Aynı kullanıcıylamı bağlanıyorsunuz?

Bir ikincisi TS oturumlarını çarpıdan mı kapatıyorsunuz? Oturumları logof yaparak kapatın ki kapandığını sandığınız oturumlar arkada açık kalmasın.

Ayrıca TS üzerinde "bağlantısı kesilen oturuma son ver" ayarını kullanın.

Gönderildi : 03/06/2008 02:31

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

farklı pc'lerden ikisindende administrator olarak logon oluyorum sanal makinada bir problem yok fakat dediğim gibi gerçek makinada biri bağlandığında diğerini düşürüyor....

Gönderildi : 03/06/2008 11:52

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Merhaba 

Bahsettiğiniz iki hesap administrator yetkilerine sahip iki ayrı hesap mı acaba ?

Gönderildi : 03/06/2008 12:10

(@serhatakinci)
Famed Member

TS üzerinde

başlat> çalıştır> tscc.msc konsolunu aç. Sunucu ayarları altında "Her kullanıcıyı bir oturumla kısıtla" ayarını Hayır olacak şekilde yapılandır.

Varsayılan olarak bu ayar Evet şeklinde gelir ve bir kullanıcı, tek bir ts oturumu açabilir. (Sadece SBS te Hayır olarak geliyor)

Gönderildi : 03/06/2008 12:21

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi  restrict each user one session  bu bende yes şeklindeydi no yaptım düzeldi peki bunu hayır yapmanın ne gibi avantajı olabilirki...

Gönderildi : 04/06/2008 00:28

(@serhatakinci)
Famed Member

Avantaj yada dezavantaj ihtiyacına göre değişir.

Hayır olursa; bir kullanıcı hesabı ile, eş zamanlı olarak birden çok oturum açılabilir... (TS üzerinde)

Evet olursa; bir kullanıcı hesabı yanlızca tek bir oturum açabilir ... Eş zamanlı oturumları sınırlamış olursun... (TS üzerinde)

Tamamen politika meselesi.

Gönderildi : 04/06/2008 01:50

Paylaş: