Forum

Server 2008 R2 Clas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 Classpnp.sys hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın üstadlarım pek çok forumda okudum ve araştırdım fakat bir çözüm bulamadım bulamadım içinde çözümün burdan geleceği konusundada şüphem yok.Lenova pcye 64 bit destekli sata diski olan 4 gb rami olan bir sisteme, Server 2008 R2 Türkçe orjinal sürümü kuruyorum Update ediyorum herşey normal sistemi bu arada güncellemelerden yada pc ismini değiştirmek için yeniden başlatıyorum herşey normal statick ip adreslerini verip dcpromo komutu ile dc kurmaya çalışıyorum ki bunu defalarca kurdum kurlum bitene kadarda sıkıntım yok kurulum bitip restart dediğimde Microsoft yazısı geliyor bu ekranda kalıyorum. Bunu Safe Mode yaptığımda classpnp.sys geldiğinde takılıp kalıyor devam etmiyor okudum forumlarda bunun elimdeki DVD den olabileceği yazıyordum defalarca formatladım aynı işlemi yaptım sorun hep aynıydı Çözümpark, hakanuzner ve Microsoftun önerilerinden olan http://support.microsoft.com/kb/974878  url'deki Hotfiks x64 versiyonunu indirdim ve güncellemelerinin hepsini yaptım ve burdaki güncellemede bitimindetekrar restart ettim tekrardomaini kurdum restart edince yine aynı ekrandakaldım yardımlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum..Sürücüler orjinal olmayıp Microsoftun standart sürücüleridir.

$('#kb_hotfix_link').get(0).href='/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=974878&kbln=tr';

Gönderildi : 19/01/2011 00:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

o cd yi başka bir donanımda denermisin. lenova pc ye workstation kur birde orada dene başka cd ilede dene sorun nerede görücen

Gönderildi : 19/01/2011 01:09

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorunum çözüldü sorunumu Microsoftu http://support.microsoft.com/kb/974878  url'deki Hotfiks x64 yaması ile çözdüm yapılması gereken tüm güncellemeleri kontrol etmek ve tamamımının yüklenmesini sağlamak ben güncellemelerden sonra bu uygulamayı yüklüyordum fakat sorun devam ediyordu biraz daha araştırınca bir güncellemenin eksik olması bu uygulamanın kurulmasını engelediğini farkettim tekrar tekrar güncellemelere baktım ve kontrol ettim sonradan bir güncelleme daha yaptı ve yüklendi sorun çözüldü.

Gönderildi : 19/01/2011 12:11

Paylaş: