Forum

adc sysvol klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

adc sysvol klasörü oluşuyor fakat klasörlerin içeriği boş

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
836 Görüntüleme
(@MesutESKIMEZ)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

Adc kurmaya çalışıyorum. Kurulumda hiç bir sıkıntı yok. faka tkurulup bittikden sonra sysvol ve netlogon klasörleri paylaşımda olmuyor ve sysvol klasörünün altındaki klasörler oluştuğu halde klsör içerikleri oluşmuyor. 3 adet farklı server'ı adc yaptım. ama hepsinde aynı hatayı alıyorum. dcdiag çalıştırdığımda 

Starting test: frsevent
         There are warning or error events within the last 24 hours after the
         SYSVOL has been shared.  Failing SYSVOL replication problems may cause
         Group Policy problems.

hatası alıyorum sadece. bütün rollleri verebiliyorum. domain and computers, shema master yolları verebiliyorum. site and services de de görünüyor. fakat dc yi kapttıtğımda işler değişiyor. çünkü sysvol klasörü paylaşımda değil. bu arada netlogon hizmetide start durumda. bu konuyu açma nedenim sitedeki tüm konuları okudum ve bir çözüm bulamadım. varolan bir konuyu tekrar açmışsın demeyin lütfen. yardımcı olabilirseniz sevinirim. 10 gün oldu çözemedim. araştırmdığım konu başlığı kalmadı. saygılar

Gönderildi : 17/01/2011 12:42

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba Mesut Bey,

Aşağıda ki makalede herşey anlatılmış ,

http://support.microsoft.com/kb/839499/en-us

Gönderildi : 17/01/2011 14:21

(@MesutESKIMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

burada birden çok olasılık vrar ve denedim. herhangi bir çözüme kavuşmadı ama maalesef sorunum

Gönderildi : 17/01/2011 16:20

(@MesutESKIMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim. sorunu yine cozumpark sayesinde çözdüm. journal wrap değerini atadığımda repplice etti.

Gönderildi : 17/01/2011 17:13

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Sorunun çözüldüğüne çok sevindik ...geri bildiriminiz içinse ayrıca teşekkürler ...

Gönderildi : 17/01/2011 23:23

Paylaş: