Forum

Clientlarin masaust...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clientlarin masaustu arkaplani degistirme islemi hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@nursalberberoglu)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar sistemizde AD yapisi mevcut olup server 2008 std kurulu olup clientlarin cogu ise winxp produr. Benim amacim policy vasitasi ile kullanicilarin arkaplan resimleri koymalarini engellemektir. Bunu group policy vasitasi ile yaptim prevent changing desktop wallpaper dedim ve masaustune mouse ile sag klik yapip ozellikler denildiginde gorun denetim masasi sistem yoneticiniz tarafindan devre disi birakildi diyor buraya kadar sorun yok ben sadece solid renkler kullandirmak istiyorum sadece bir renk windows klasik mavi renk. Kullanici herhangibirr resim uzerine gelip resimleirn klasorunde bir resme sag klik yapip resmi masaustu arkaplani  olarak ayarla dediginde benim yapmis oldugum policy nin hicbir anlami kalmiyor bu konuda nasil bir yol izlememiz herekir.

Selamlar.

Gönderildi : 17/01/2011 12:31

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/220205.aspx

Gönderildi : 17/01/2011 12:57

(@nursalberberoglu)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Verdiginiz linkteki gibi bende zaten yapmistim bu sekilde masaustu arkaplani degistirelemiyor ama uyanik kullanicilar herhangibir jpeg resmi windows resim ve faks goruntuleyicisi ile acip masaustu araplani olarak ayarla dediginde yine masaustu arkaplani degisiyor bunu cozebilmis degilim henız ama derseniz ki active desktop ayarla jendi belirlemis oldugun sade renklerden bir jpeg koy buda bir cozum yontemi ama kisi yine pc ye oturum actiktan sonra istedigi resmi koyabilecektir. Baska bir yol varmidir?

Selamlar.

Gönderildi : 17/01/2011 13:17

Paylaş: