Forum

W2K8 ve terminal se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

W2K8 ve terminal server print problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@FatihBal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
2008 server std. üzerinde terminal server kurulu. Easy print özelliği ile ilgili makalelerdeki her şeyi yaptım. Client makinalar Windows 7 ve buna bağlı printerdan çıktı alamıyorum. Ama terminal servera bağlı iken, printer test page yaptığım zaman printera işin gittiğini görüyorum ve basılmış gibi sonradan kayboluyor. ama ne yazıkki printerden bir çıktı alamıyorum. YArdımcı olursanız çok sevinirim.

tşkler,

Gönderildi : 13/01/2011 18:35

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba,

Öncelikle portalımıza hoşgeldiniz,

Aşağıda ki makaleleri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum sonrasında anlamadığınız birşey olduğunda yardımcı olalım,

http://blogs.msdn.com/b/rds/archive/2007/10/05/introducing-terminal-services-easy-print-part-3.aspx

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc772270(WS.10).aspx

Gönderildi : 15/01/2011 00:01

(@FatihBal)
Active Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey Merhaba,

ilginiz için çok tşkederim.
2008 standart 64 bit sunucu üzerinde Terminal server lisansı ile uzak masa üstü bağlantısı yapılıyor. İlgili muhasebe yazılımı ile (windows tabanlı) herkes locallerindeki printerdan da çıktı almak istiyor. Clientlar Windows 7.

Server üzerinde;
Forumlarda belirtilen GPO ayarlarını yaptım,
Server managerdan Microsoft .NET Framework 3.0 (XPS dahil) aktif ettim sonrada dos prompttan 3.5 olarak yükselttim.
Contol Panel>printera girdiğim zaman client makinada default olarak ayarladığım yazıcı görünüyor sadece ve Redirected yazısınıda görüyorum.
YAzıcıya bir döküman gönderdiğim zaman printerın spooluna veri gittiğini görüyorum sonra çıkmış gibi boşalıyor ama yazıcıdan birşey çıkmıyor.

Açıkçası kafam çok karıştı, nerede hata yaptığımı ve daha ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

ilginiz için tekrar tşkler,

Fatih Bal

Gönderildi : 18/01/2011 15:19

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Fatih Bey , printerın 64 bit driverını yüklediğinize eminsiniz değil mi ?

Gönderildi : 18/01/2011 17:47

(@FatihBal)
Active Member
Konu başlatıcı

çok özürdilerim ama yanlış birşey mi yapıyorum acaba. Sunucu üzerine printer driverını kurmadım ben. Zaten printerı otomatik görüyor. Ayrıca driver kurmak gerekir mi ?

Fatih Bal

Gönderildi : 18/01/2011 17:58

(@FatihBal)
Active Member
Konu başlatıcı

Driver kısmında Terminal server easy print driver görüyor. NEW DRIVER dediğimde localdeki printer driverını seçiyorum OK diyorum, ama tekrar özellikelrine baktığımda Terminal server easy print driver dönüyor. Ben administrator olarak giriyorum, Ayrıca printerın SECURTIY kısmına baktığımda administrator ile ilgili print hakkı yokmuş gözüküyor ve baan vermemede izin vermiyor...

Gönderildi : 18/01/2011 18:41

Paylaş: