Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Easy Print Sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@erkanfirat)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yapımızda windows server 2008 std. yüklü serverimiz ve bu server a uzaktan bağlanan terminal server kullanıcılarımız var, sistemde easy print açık, ve bu kullanıcılar kendi ofislerinden bizim server da bulunan Mikro muhasebe programını kullanıyor.

Easy printer de bi sıkıntı gözükmüyor, Word, excel gibi programlardan her yazıcıya yazı gönderebiliyoruz.

Problem Mikro dan fatura dökümü almak istediğimizde client tarafında

EventType : clr20r3     P1 : tswpfwrp.exe     P2 : 3.0.6920.1109    
P3 : 470bc7c1     P4 : windowsbase     P5 : 3.0.0.0     P6 : 488f1338    
P7 : 1610     P8 : 87     P9 : system.io.fileformatexception     

şeklinde bir hata oluşuyor ve yazdırma olmuyor. Bu konu ile ilgili bir araştırma yaptım ve  terminal bilgisayarda ki tswpfwrp.exe dosyasının 3.0.6920.1121 versiyonunu indirdim ve windows\system32 içine attım, bu sefer hata mesajı kayboldu ancak yine yazdırmıyor.

Ama bu problem mikro muhasebe programından fatura vb.(DOS Mode secili olarak ayarlanmış herhangi bir belge) çıktı almaya çalıştığımızda oluyor. DOS modu iptal edip çıktı alabiliyoruz, o zaman da fatura ayarları olmuyor. Ancak 3-4 gün önce böyle bir problem yoktu, sistemde herhangi bir değişiklikte olmadı.

Server : Windows Server 2008 Std. + .net Framework 3.5 SP1 yüklü + Terminal Server 

Clientler : Windows XP Pro. SP3 + .netFramework 3.5 SP1 + Remote Desktop 6.1 bazılarında 7.0 yüklü (problem hepsinde var.)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

Gönderildi : 13/01/2011 18:03

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Kullanıcıları lokal makinelerinde "Power Users" grubuna katın.

Ayrıca Group Policy'den de (Domain GPO'dan da olabilir, OU seviyesinde de olabilir) Computer Configuration altindan Security Settings altinda Local Policies altinda User Rights Assignment altindan "Load and unload device drivers" yetkisi verin.

Bu ayarlamalardan sonra tekrar test edermisiniz? Geri bildiriminizi bekliyoruz.

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 15/01/2011 04:07

(@FatihBal)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba Mesut BEy,

Benzer bir sorunun bende yaşıyorum. Söylenen her şeyi yaptım. Ama localdeki printerımdan hiç birşey çıkmıyor. Gönderim yaptığım vakit control panel>printer> ilgili printerın spooluna işin gittiğini görüyorum ve sonra çıkmış gibi boşalıyor. Ama printerda hareket yok. Neden olabilir ?

yardımlarınız için tşkler,

fatih Bal

Gönderildi : 18/01/2011 13:23

(@FatihBal)
Gönderiler: 8
Active Member

NOT: Clientlar Windows 7 dir.

Gönderildi : 18/01/2011 13:26

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member

Sorununuza cevap bulabildiniz mi

Gönderildi : 23/02/2011 20:25

(@YasinOzbek)
Gönderiler: 141
Reputable Member

benzer sorunla bende karşılaşmıştım yalnız bendeki clientler win 7 pro dos modda fatura yazdırırken yazı fontu farklı geliyordu bende yeni tip form tanımladım suan hiç bir problemim yok.

Gönderildi : 24/02/2011 19:03

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member

Bana bu işlemi nasıl yaptığınızı anlatıp paylaşırmısınız. Bende uğraşıyorum lakin bir türlü başarılı olamadım. Yazıcıları görüyor ama yazdır dediğim zaman erişim engellendi hatası alıyorum. Olay hata kodu:372 diyor. Bununla ilgili görüntüleri paylaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 28/02/2011 13:20

(@YasinOzbek)
Gönderiler: 141
Reputable Member

mikro da 2 tip form dizaynı var biri eski tip diğeride yeni tip fatura dizaynını yeni tipe göre yaparsanız hiç bir sorununuz kalmaz

Gönderildi : 28/02/2011 16:22

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member

Benim form dizaynıyla ilgili bir sıkıntım yok. Sorunum direk yazdıramıyorum. Bir word belgesini bile yazdıramıyorum.

Gönderildi : 28/02/2011 16:51

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

malesef şu anda sistemini yenileyen bizlerinde karşısına çıkmıştır,ben sorunu Mikro da görüyorum,Terminal  Server 2003 de herhangi bir sıkıntı yok ama malesef Terminal Server 2008 e göre yazılımlarını  güncelleyemediler,Artık ,bizde mecburen yeni tip faturaya gececeğiz..

Gönderildi : 21/11/2012 15:40

Paylaş: