Forum

server 2008 admin k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 admin kullanıcı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 r2 üzerinde active directory kurulu durumda.Bu makinada x kullanıcı tanımlıyorum.Bu kullanıcıyı admin ile aynı member gruplara dahil ediyorum.Bunun ikinci admin olmasını istiyorum.Bu active directory ortamına member 2008 r2 bir sunucum daha var.Bu sunucuma admin hakkı verdiğim x userimle login olunca bir program kuramıyorum,açamıyorum,ip ayarlarını firewall ayarlarını bile dğeiştiremiyorum adminle aynı hakka sahip bu user normal suer gibi çalışıyor hiç bir işlev görmüyor gelen hata aşağıdaki gibi.

Makinalar yeni kuruldu.üzerlerinde ek bir işlem apılmadı herhangi bir policy ayarı değişritilmedi.

Gönderildi : 13/01/2011 15:09

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

sunucu sanal makine mi? Birkaç defa başıma geldi. vmware ise çözüm için bir workaround var. Birincisi vmtools dan kaynaklı sorun. diğeri de eğer sunucuyu bir OS Template den deploy ettiyseniz sysprep yapılmadan template oluşmuştur. aynı SID ile kurulan başka makineler olduğundan bu soruna neden oluyordu. ( administrator dşında ) sysprep yaptıktan sonra düzeliyor. ancak dc de sysprep yaparsanız herşey sıfırlanır

Ben iki sorunu da ayrı ayrı yaşadım.

Gönderildi : 13/01/2011 20:13

(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet makine vm üzerinde bir sanal makine idi.Yeniden temiz kurulum yaptım şu an sorun yok.Teşekkürler.

Gönderildi : 14/01/2011 01:34

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

geçmiş olsun, dediğim gibi sysprep siz template oluşturmayın.

Gönderildi : 14/01/2011 02:03

Paylaş: