Forum

......com uzantılı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

......com uzantılı web sitesi acamama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@mehtanyavas)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle

Tüm cözümpark ailesine sonsuz teşekkurlerimi sunarım.

Yardımcı olabilecek arkadaslara şimdiden cok tesekkur ederım.

Arkadaslar benim soyle bir sıkıntım var Windows Server 2008 R2 Foundation işletim sistemi üzerinde ..........com uzantılı domain yapısı kurdum aynı zamanda firmanın web siteside aynı uzantıda ......com client pc leri domain yapısına dahil ettikten sonra client makınalardan ve serverdan firmaya ait web sitesine ulasamamaya baslatık client makınalarda ve modem içerisine dns girdigimde ( 8.8.8.8*8.8.4.4*4.2.2.2) site acılıyor fakat bir sure sonra yeniden sayfa goruntulenemedı uyarısı alıyorum.Dns lerden kaynaklı olabilecegını dusunerekten modem degısımı yapmama ragmen problemım devam etmekte. Firma içerisinde web sitesine ping attıgımda anabilgisayara bulamadı hatası alıyorum fakat .....com uzantılı firmaya ait web sitesi haricindeki tum sitelere ulasabiliyorum. Siteyi baska bir firmadan kontrol ettıgımde siteye ping atabiliyorum ve web sitesi sorunsuz calısıyor. Problemım firmaismi.local degilde firmaismi.com kurmamdanmı kaynaklanıyor anlayamadım. Server Dns yapılandırmasında ileticiler kısmına siteye ait ip adresini, google dnslerini girmeme ragmen sonuca ulasamadım.

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaslara tesekkur ederim

Mehtan YAVAS

Gönderildi : 10/01/2011 01:38

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Lokal DNS içerisinde bir A kaydı açın ve adını sadece www yapın bunun ip adresinide web sitenizin çözümlenen adresi olan ip numarası verin. İsim çözümlenmeye başlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2011 03:35

(@mehtanyavas)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

ILGINIZ VE CEVAP VERDIGINIZ ICIN COK TESEKKUR EDERIM RAFET BEY

DNS SUNUCUSUNA YENI ANA BILGISAYAR A KAYDI WWW VE ANABILGISAYAR MAILI GIRDIM PROBLEMIM DUZELDI TESEKKUR EDERIM

Gönderildi : 10/01/2011 04:03

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Rica ederim. Geri bildiriminiz için biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 10/01/2011 14:23

Paylaş: