Forum

Yeni Domain ve Olma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Domain ve Olması Gerekenler

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@MehmetCanAsap)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

110 PC'lik bir firmada çalışıyorum.Yeni Domain oluşturduk TMG'miz fln var fakat bütün bilgisayarlar workgroupda çalışıyor.

Bunları domain'e hızlıca almanın ve kullanıcı oturumlarını kaybetmemenin bir yolu var mı?

Ve bir de tabi ki böyle bir yapıdayken neler yapılabilinir ek olarak?

Örneğin kullanıcılara uzaktan destek verebilmek için ne yapmalı?

Teşekkürler

Gönderildi : 08/01/2011 16:14

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, konuyu bir alt yapi calismasi olarak dusunup once dokuman gereksinimlerini belirlemek sonra bu dokumanlari olusturmak ve adim adim ilerlemek lazim.

dokumanlarda gereklilikler olmali, neye ihtiyaciniz var, domain kurmak bunun karsiliginda gerekli mi vs.

ardindan mevcut durumu analiz edip, dizayn etmek, dizayni visio ile tasarima dokmek, tasarimi is planina aktarmak lazim.

100 kiside calissa 5000 kiside calissa fark etmez, sizin once kendi icinizde gereklilikleri yani neden sorusunu, sonra plani yani nasil sorusunu cikarmaniz lazim. sorun yasamamak icin ise risk dokumani olusturmaniz lazim, bu da eger sorusunun cevabidir. bunun disinda forum yoluyla 2 3 cumleyle hadi soyle soyle yap demek bizim acimizdan acemi bir cevap olur. 

Gönderildi : 08/01/2011 16:29

(@MehmetCanAsap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Gönderildi : 14/01/2011 02:32

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Merhaba, konuyu bir alt yapi calismasi olarak dusunup once dokuman gereksinimlerini belirlemek sonra bu dokumanlari olusturmak ve adim adim ilerlemek lazim.

dokumanlarda gereklilikler olmali, neye ihtiyaciniz var, domain kurmak bunun karsiliginda gerekli mi vs.

ardindan mevcut durumu analiz edip, dizayn etmek, dizayni visio ile tasarima dokmek, tasarimi is planina aktarmak lazim.

100 kiside calissa 5000 kiside calissa fark etmez, sizin once kendi icinizde gereklilikleri yani neden sorusunu, sonra plani yani nasil sorusunu cikarmaniz lazim. sorun yasamamak icin ise risk dokumani olusturmaniz lazim, bu da eger sorusunun cevabidir. bunun disinda forum yoluyla 2 3 cumleyle hadi soyle soyle yap demek bizim acimizdan acemi bir cevap olur. 

gerekli cevabı serkan hocam vermiş zaten 

Gönderildi : 14/01/2011 03:50

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba,

Workgroup dan domain e user migrate için anahtar sözcüğünüz: forensit

Bu firmanın çıkardığı takdire şayan araç için sitenin arama bölümünden makaleleri görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/01/2011 03:57

(@MehmetCanAsap)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim bu yararlı bir yanıt oldu.

Elbette ki hadi şunu da yap demenizi beklemiyordum ama kendi alt yapılarınızdan olmazsa olmazları öğrenebilirim ve buna göre kendi alt yapımı geliştirmek için fikir edinmiş olma amacıyla sormuştum

Gönderildi : 14/01/2011 23:51

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Çok teşekkür ederim bu yararlı bir yanıt oldu.

Elbette ki hadi şunu da yap demenizi beklemiyordum ama kendi alt yapılarınızdan olmazsa olmazları öğrenebilirim ve buna göre kendi alt yapımı geliştirmek için fikir edinmiş olma amacıyla sormuştum

Evet siz de kendinize göre haklısınız ancak işin derinine indikçe şunu daha iyi göreceksiniz. Olmazsa olmazlar her senaryoda çok farklı olabiliyor. O yüzden Serkan Hocam gerekliliklerden ve isteklerden bahsetmiş. Yani sizin için gerekli olmayan birşey başka bir senaryo da olmazsa olmaz olabilir sizi gereksiz bir yere yönlendirmekle de portalın amacının dışına çıkmış oluruz

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 15/01/2011 00:44

Paylaş: