Forum

kullanıcıların bilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcıların bilgisayarı kapatmasını önleme

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,764 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

kullanıcılara uyguladığımız kısıtlar sonucunda xp makinelerde kullanıcı bilgisayarı kapatamıyor yada yeniden başlatamıyor. ancak w7 makinelerde ise oturumu kapat kısmını disable yapamadık. oturumu kapat dedikten sonra kullancılar sağ altta yer alan düğme yardımı ile bilgisayarı kapatabiliyorlar yada yeniden başlatabiliyorlar. bunları nasıl engelleyebiliriz acaba

Gönderildi : 07/01/2011 17:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
kapatma yeniden başlatma engellemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz .Aynı ekranda oturumu kapat özelliği var oradan oturum kapatmayı engelleyebilrsiniz.

2pwr

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2011 17:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yukarıdaki ekrana nasıl ulaşacağız acaba. gpmc.msc yi açtık. orada local group policy editor yok. yada biz göremedik.

Gönderildi : 07/01/2011 17:27

(@www-rizasahan-com)
_

Ben yerini anlayabilmeniz için öyle tarif ettim gpmc.msc ekranından siz hangi ouya veya default domain policye uygulayacaksanız ya defaulta sağ tıklatıp edit yapın yada ouya bağlayacaksanız yeni bir gpo oluşturup edit seçeneğinden ayarlarınızı yapın.

burada gerekli policyi seçin ve yeni oluşturun sağ click edit yaptığınızda bir üst resimdeki ekran gelecektir oradan policyleri ayarlayabilrisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2011 18:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kullanıcı oturumu kapattıktan sonra çıkan ekranda ilgili kullanıcı bilgisayarı kapatabiliyor. yukarıdaki ayarı computer bazında mı yapacağız acaba. bu arada foruma resim nasıl ekleyebiliriz acaba

Gönderildi : 09/01/2011 18:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bunu hangi kullanıcılarda yapıyor xp,vista,win7?
Resim ekelemek için resmi nete upload edin.resmi upload ettikten sonra açın resmi mouse ile tarayarak seçili hale getirin.Ctrl+c  ile kopyalayın forumda post yazdığınız ekrana ctrl+v yapın bu şekilde ekleyebilrisiniz.

Gönderildi : 09/01/2011 19:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

buradaki ayarı enabled yaptığımızda kullanıcı oturumunu açtığında bilgisayarı kapatamıyor. ancak oturumunu kapatabiliyor. oturum kapatıldıktan sonra kullanıcı sağ alt taraftaki seçenekler yardımı ile bilgisayarı kapatıp açabiliyor

Gönderildi : 10/01/2011 17:20

Paylaş: