Forum

Group Policy de Ekr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy de Ekran koruyu Devre Dışı Bırakma

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,866 Görüntüleme
(@muhammedkontek)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

S.A

Arkadaşlar çok soru soruyorum ama , forumda da internette de araştırmama rağmen ve benim sistemimle ilgili bir Policy den kaynaklanan gpo dan ötürüde , Clientlerde ekran koruyucu devre dışı bırakamıyorum.

Server 2008 Standart ve ilkeler kullanıcı yapılandırması ....Sistemin altında ekran koruyucu yu devre dışı bırakmama rağmen yinede devreye giriyor.

Deneteim masası ve masaüstüne özellikler yapmak yasaklı ayırca belirtmek isterim.

Gönderildi : 29/12/2010 18:18

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

User Config - Administrative Templates - Control Panel - Personlization - Enable Screen Sever ve Prevent Changing Screen Sever 'ı Disable etmen daha sonra gpupdate komutunu hem sunucu hem client tarafında yapman gerek.

Gönderildi : 29/12/2010 18:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hocam gpms.msc ile giriyorum. gösterdiğiniz yeri bulamadım başka bir yere mi bakmam gerekiyor

Gönderildi : 29/12/2010 19:06

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ufuk Bey ;

Benim işletim sistemi server 2008 Standart TR

Söylemiş oldugunuz kişiselleştirme bölümü ,2008  R2 mevcut, arkadas kendi serverından baktı.

Denetim masası altında bende "Ekran" ekmesi mevcut , orda da "ekran koruyucu" disable yaptım ,öteki söyledğiniz bvenim menulerım arasında mevcut degıl sanırım , yada ben tercume edemedım.

Gönderildi : 29/12/2010 19:08

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Gönderildi : 29/12/2010 19:31

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Göstermiş oldugunuz yerleri Disable yapmama rağmen gpupdate komutunuda calıstırmama rağmen , halen ekran koruyucusu devrededir.Malesef çözüme kavuşamadım.

Gönderildi : 29/12/2010 23:33

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Ben test ettim çalışıyor.

Gönderildi : 29/12/2010 23:51

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ufuk BEy

Clientler XP ve ben bu işlemleri , Clientler üzerinde yapmak istiyorum.Ayrıca Benim GPO düzenimde , Denetim masasına girmek yasak , ve Masaüstüne Sağ clik özellikler yapmakda yasaklı,bence ondan dolayı göremiyorlar ekran koruyucu değiştirme panelini

Gönderildi : 30/12/2010 16:49

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Control Panel giriş engelli ise göremezler.

Gönderildi : 30/12/2010 18:06

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Engeli kaldırdıgımda ise , Denetim masasını görebilecekler ama bunu görmemesini istiyorum.

Peki şöyle bişey yapsam , control Panel engelini kaldırıp , ekran koruyucuları manuel olarak butun makınaları elle düzeltsem ekran koruyucularını , sonra kontrol panel engelini devreye soksam olur mu?

Gönderildi : 30/12/2010 19:03

Paylaş: