Forum

2008 R2 DE Uzak mas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 DE Uzak masaüstü problemi

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@hermias)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bir ticari yazılımın uzak masa üstünde calıştırılmasında sıkıntı yaşıyorum . Problem şu şekilde uzak masa üstü bağlantı saglayıp

ticari yazılımı calıştıramıyorum dongle kilidi hl calısmıyor veya kullanıcı asımı diyor bu hl nin her uzak masa üstü pclerin servis hizmetlerinde calışması icin ne gibi bir calısma yapmalıyım teşekkürler.

Gönderildi : 29/12/2010 15:04

(@HAKANBOZTOPRAK)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Uzak masa üstüne bağlanırken yerel kaynaklardan yerel aygıtlara bağlantınmı dangel hangi aygıtta bağlı ise oraya bağlan dedinizmi

Gönderildi : 29/12/2010 15:26

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dongle server üzerinde takılı ve kurulu  uzak masa üstünden baglananlar icin masa üstü kısayollunu kullandıklarında boyle bir ileti alıyorum.

Gönderildi : 29/12/2010 15:34

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Bu makaleye bi gözatın belki işinize yarar.

Forum kuralları gereği link silinmiştir - HU

Gönderildi : 29/12/2010 15:40

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

verdiginiz bilgiler icin teşekkürler.administrator acc uzerinde calışan dongle hl serverin remote userlar login olduklarında akitf olmaması gibi bir sıkıntı bu

olay şu şekilde  remote makina baglandıgında otomatik admin acc uzerindenki hl serveri gormeyip  remote kullanıcının kendi masa üstünde  ayrıca calıştırması gerekli olması gibi durum.Benim ihtiyacım olan bunu administrator deki hl dongle srv dan alıp ayrıca kendi masa üstünde ayrıca çalıştırmaya gerek duymadan calıştırması yada benzer bir durum.

Gönderildi : 29/12/2010 15:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Anladığım kadarı ile siz 1 kullanıcı lisansı alıp birden fazla kişiye bu programı kullandırmak istiyorsunuz. Bunun pek mümkün olacağını zannetmiyorum. Niye derseniz lisans kontrol programları artık birden fazla noktayı kontrol eder ki siz her ne kadar server üzerinden çalıştıracağım desenizde bağlantı yolu farklı.

Gönderildi : 29/12/2010 16:08

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hayır siz yanlış anlamışsınız tüm uzak kullancılarım icin ayrı ayrı lisansım var.

Gönderildi : 29/12/2010 16:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu durumda ticari yazılımı aldığınız yerden destek almanızda fayda var. Ek olarak ticari yazılımın isminide bizimle paylaşırsanız belki aramızda kullanan vardır ve sizin yapmaya çalıştığınız işlemi kullanıyordur.

Gönderildi : 29/12/2010 16:32

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

😀 iyi ki soylediniz benim aklıma gelmemişti.........

Gönderildi : 29/12/2010 16:34

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Hermias bey, sizin böyle konuşmanızı hiç uygun bulmuyorum.

Sinan hocamız yıllarını bu işe verdi.Size ola bilecek durumları diyor, yol gösteriyor.Ayrıca insanlar sizin probleminize ilgi gösterib, yardım etmek istiyor, ama sizin alay ederce konuşmanız hiç hoş diyil.

Gönderildi : 29/12/2010 16:52

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

farhad bey ahlak dersi istemedim akılda istemedim arkadaşın cevabını samimi buldum hoşuma gitti tebessüm etim tabikide yardım etmek isteyen bakan ilgilenen arkadaşların hepsine cok cok teşekkür ederim ben sorunumu belirttim yardım istedim ama istedigim konuda diger konular üzerinde zaten calıştım cıkmaza girdigim icin ustalarımdan rica ettim herkesin eline saglık yine teşekkürler. ben sorunumu kendim cozmuş bulumaktayım tekrar kolay gelsin.

Gönderildi : 29/12/2010 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Çözümü bizimlede paylaşırmısınız ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2010 18:02

(@hermias)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hlserver ı tüm kullanıcılar icin serviste aktif hale getirdim sorun kalmadı.

Gönderildi : 29/12/2010 20:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve geri dönüş için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2010 01:08

Paylaş: