Forum

Paylasım Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylasım Sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@crossland)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Ben bu sektörde  cok yeniyim.Öncelikli olarak konuya söyle bir giris yapayım.Hizmet verdigim firmada sorun yasadıgım 2 makina var.Sorunum su sekilde fileserver üzerindeki paylasımlara ilk logon oldugumda erisebiliyorum.Fakat aradan biraz zaman gectiginde paylasımlara ve fileservera erisemiyorum.Logof olup tekrar logon oldugumda sorun yeniden düzeliyor.Bi süre sonra yine aynı sonuc.Forumlarda arastırdıgımda servisler üzerinden bilgisayar tarayıcısı ve sunucu servislerini yeniden baslatmamız yazıyordu.Yaptım fakat bir degisiklik olmadı.Bunun dısında ilgili clientlar üzerinde antivirüsle tarama yaptım yine bir sonuca ulasamadım.Kullandıgım programlar (Nod 32-Avast-Microsoft Essential).Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız cok sevinirim.İyi Çalısmalar.

Gönderildi : 29/12/2010 14:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Öncelikle event viewer bakarsan problem olduğu zamanda evet id 1000 göreceksin

Windows Update yap problem çözülecektik,

Aynı problemi bende yaşamıştım,

Gönderildi : 29/12/2010 15:00

(@crossland)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Umarım bu sekilde cözülür cok tesekkür ederim.

Gönderildi : 29/12/2010 15:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Windows updatede security updateleri ile bu bugların giderilmesi için güncellemeler bulunuyor. Update yaptıktan sonra bu sorun giderilebiliyor.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/12/2010 16:52

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member

selam, domain yapısı var mı networkte? bildigim kadarıyla workgroup çalışan sistemlerde de bu sorun yaşanıyor.

Gönderildi : 30/12/2010 17:18

(@crossland)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet domain ortamında bu sorun gerceklesiyor.Updateleri yaptım fakat sorun hala devam ediyor.Web server üzerinde symantec endpoint protection kurulu acaba bunun bu paylasımları kesmesi mümkün mü.Cünkü sadece 2 makinada sorun yasıyorum.

Gönderildi : 31/12/2010 13:15

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member

DNS serverda bir problem olabılır makinalar bir süre sonra domainden düşüyordur.Dns de bakarsan iyi olur

Gönderildi : 31/12/2010 15:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Symantec end point paylaşımları kesmiyor. Sorunlu 2 makina için event loglarıdaki hataları paylaşırmısınız? Task managerda sizin oluşturmadığınız ama oluşmuş task varmı? Siz oluşturmadınız ve var ise virüs olma ihtimali yüksek. Güncel tarama yapalım lütfen.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/01/2011 01:06

Paylaş: