Anasayfa » Forum

2 Ou'yu aynı pc ye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Ou'yu aynı pc ye uygulamak.  

RSS
erdoganturkmen
(@erdoganturkmen)
Üye

Merhabalar. Bir sorum olacak.

Örneğin 1 tane OU hazırladım ve buna ait 3 tane GPO oluşturdum. bu 3 adet GPO'nun 2 tanesini ayrı kullanıcılara yada bilgisayarlara diyelim. 1 tanesini de farklı bilgisayara uygulamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Yada ayrı ayrı OU oluştursam Active Directory User and Computer kısmında kullanıyı OU'nun içerisine sürüklüyorum. Aynı kullanıcıya başka bir OU  uygulatmam gerek. Nasıl yapabilirim. Kolay gelsin.

Alıntı
Gönderildi : 17/12/2010 11:24
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bir user bir ou içerisinde olabilir.Birden fazla ou içerisinde olmaz.
Farzedelim 3 tane ou var ve bu policylere bağlı 1 tane toplamda 3 policy var.
2.ou bu üç policyden 2 tanesinden etkilenecek.Siz 2 ouya diğer etkilenmesini istediğiniz policy link olarak bağlayabilirsiniz.
Burada belli kullanıcıların link edilmiş policy almasını istemiyorsanız policynin security tabında policy almasını istemediğiniz kullanıcının apply policy özelliğini deny yaparsanız ouya uygulanmış olan policyden apply policy özelliğini deny yaprığınız user etkilenmez.Aşağıdaki resimde bu yer almaktadır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2010 11:39
Farhad KARIMOV
(@farhadkarimov)
Üye

Rıza hocam, çok güzel anlatmış.Teşekkür ederim!

Bunu hemde "Block İnheritance" özelliğini de kullanarak yapa bilirsiniz.Hangi OU`ya Parent OU`da olan özelliklerin tatbik edilmesini istemiyorsanız, o OU`nun Properties`ine girib resim`de gösterdiyim yere gelin ve orada "Block İnheritance" özelliğini aktiv edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2010 14:56
erdoganturkmen
(@erdoganturkmen)
Üye

teşekkür ederim ilginize. Uyguladıktan sonra hemen paylaşcam. İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/12/2010 15:59
Paylaş: