Forum

2 Ou'yu aynı pc ye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Ou'yu aynı pc ye uygulamak.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
309 Görüntüleme
(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Bir sorum olacak.

Örneğin 1 tane OU hazırladım ve buna ait 3 tane GPO oluşturdum. bu 3 adet GPO'nun 2 tanesini ayrı kullanıcılara yada bilgisayarlara diyelim. 1 tanesini de farklı bilgisayara uygulamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Yada ayrı ayrı OU oluştursam Active Directory User and Computer kısmında kullanıyı OU'nun içerisine sürüklüyorum. Aynı kullanıcıya başka bir OU  uygulatmam gerek. Nasıl yapabilirim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/12/2010 12:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir user bir ou içerisinde olabilir.Birden fazla ou içerisinde olmaz.
Farzedelim 3 tane ou var ve bu policylere bağlı 1 tane toplamda 3 policy var.
2.ou bu üç policyden 2 tanesinden etkilenecek.Siz 2 ouya diğer etkilenmesini istediğiniz policy link olarak bağlayabilirsiniz.
Burada belli kullanıcıların link edilmiş policy almasını istemiyorsanız policynin security tabında policy almasını istemediğiniz kullanıcının apply policy özelliğini deny yaparsanız ouya uygulanmış olan policyden apply policy özelliğini deny yaprığınız user etkilenmez.Aşağıdaki resimde bu yer almaktadır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/12/2010 12:39

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Rıza hocam, çok güzel anlatmış.Teşekkür ederim!

Bunu hemde "Block İnheritance" özelliğini de kullanarak yapa bilirsiniz.Hangi OU`ya Parent OU`da olan özelliklerin tatbik edilmesini istemiyorsanız, o OU`nun Properties`ine girib resim`de gösterdiyim yere gelin ve orada "Block İnheritance" özelliğini aktiv edin.

Gönderildi : 17/12/2010 15:56

(@erdoganturkmen)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ilginize. Uyguladıktan sonra hemen paylaşcam. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/12/2010 16:59

Paylaş: