Forum

wwwroot iis7 Site Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wwwroot iis7 Site Yayımlanma Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@perelman)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Çalışmış olduğum bilgisayar üzerinde windows server 2008 yüklü ve wwwroot klasörü içerisinde birçok site yayınlanmakta.

Problemim: Siteler klasörler halinde  bulunuyor ve benim açmak istediğim siteye yönlendirme yapılmış ve site bu şekilde açılıyor. Yani adres çubuğuna sitenin adresi yazıldığında bu klasöre gidiyor ancak istediğim site adı ile ulaşamıyorum. Yani url  www.siteadi.com.tr/sitem şeklinde oluşuyor. Ben siteye direk www.siteadi.com.tr ile girmek istiyorum.

Aldığım öneriler ve aklıma gelenler : Siteyi ana dizine çıkarmak veya url rewrite. Şu an ikiside mümkün görünmüyor.

Bu işe yeni başladım ve bir şekilde halletmem gerekecek. Yardımlarınız ve önereceğiniz çözümler için şimdiden teşekkürler. 

Hepinize kolay gelsin.

Gönderildi : 17/12/2010 04:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu teknik olarak mümkün değil çünkü siz aynı isimle birden çok path çağıramazsınız, veya sorununuzu yanlış anlatıyor olmalısınız yada ben yanlış anladım 🙂

cozumpark.com - bir site

cozumpark.com/makale ayrı bir site

siz diyorsunuz ki cozumpark.com yazınca /makale gelsin , bu çok kolay , IIS 7 menüsünde redirect bölümüne bu adresi yazmanız yeterli ancak peki cozumpark.com ne olacak ? veya sizin anlattığınız benim anladığım bunun dışında

cozumpark.com/resim

cozumpark.com/dosya

gibi sitelerde var bunlarda açılmaz.

eğer farklı alan adlarınız var ise o zaman sorun yok ama tek alan adı ile sub domain veya / değerini kullanmazsanız ııs hangi virtual directoryi açacağını ya default path yada sizin redirect bölümünde yazdığınız adresten anlayabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2010 12:03

(@perelman)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Açık bir şekilde anlatamadım aslında. cozumpark.com deyince cozumpark/makale gelecek ancak url cozumpark.com kalacak. wwwroot ta sadece klasörler var diyelim.

cozumpark.com/resim

cozumpark.com/dosya

cozumpark.com/makale

birde webconfig dosyası. bu wwwroota index.html koyduğumuzda index.html açılıyor. index.html in olup olmaması benim icin önemli değil. ben adres cubuguna cozumpark.com girdiğimde cozumpark.com/makale sitesi gelecek ancak url cozumpark.com olmalı.  ya da ilerde benden istendiğinde cozumpark.com url çubuğuna girildiğinde cozumpark.com/resim sitesi açılmalı url cozumpark.com kalmalı.

Söylediğiniz yöntemle bu mümkün mü yoksa virtual directory mu oluşturmalıyım.

Teşekkürler. Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/12/2010 18:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

tamam şimdi oldu , aynı anda tek bir alan adı için istemiyorsunuz bu nedenle belirttiğim menü üzerinden tüm gelen istekleri /istediginiz dizin şeklinde yazarsanız sorunsuz bir şekilde cozumpark.com yazsanız dahi redirect etmek istediğiniz cozumpark.com/makale olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2010 20:30

Paylaş: