Forum

Domain üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain üzerinden aynı anda oturum açmayı engellemek

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
930 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

windows server 2008 r2  üzerinde active directory kurulu problemse yetki verdiğmiz kişiler ait hesaplar başkaları tarafındandada kullanılıyor benim yapmak istediğim istediğim kullanıcılar aynı anda aynı hesap ile oturum açmalarını engellemek

Gönderildi : 16/12/2010 17:54

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Windows domain inde sadece 1 oturum açsın diye birşey görmedim. Uygulanan genelde kullanıcının sadece belli bilgisayarlarda oturum açabilmesine izin vermektir. Şu kullanıcı sadece şu bilgisayarda veya bilgisayarlarda oturum açabilsin gibi. Bunuda kullanıcı özelliklerinde Account kısmında Logon to kısmına bilgisayar isimlerini ekleyerek yapıyorsunuz. Kullanıcı sayınız çok ise bu biraz vaktinizi alacaktır ama.

Gönderildi : 16/12/2010 18:28

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Cevap için Fakat benim yapmak istediğim bir hesap ile oturum açınca başka pc lerde o hesap ile oturum açmamayı sağlamak kullanıcılar gezici olabilileceği için herkeryde oturum açsınlar.

Gönderildi : 16/12/2010 21:15

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Anlamadım, bi kaç usere bir accountmu var?

Gönderildi : 16/12/2010 21:29

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bir account sadece bir bilgisayarda o anda çalışmalı

msn den örnek vereyim madem anlaşılmadı  bir hesap açık olunca açılmıcak uyarı verecek bu hesa<p açık diye

Gönderildi : 17/12/2010 12:46

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

bir account sadece bir bilgisayarda o anda çalışmalı

msn den örnek vereyim madem anlaşılmadı  bir hesap açık olunca açılmıcak uyarı verecek bu hesa<p açık diye

Selamlar bu işlemi active directory üzerinde yapamazsınız, benim fikrimi soracak olursanız zaten bu durum A.D merkezileştirilmiş çalışma yapısına ters bi durum sizin yaşadığınız problemde kullanıcıları uyarmanız, belki daha sıkı policyler uygulamanız daha doğru bi çözüm olur

Fakat istediğiniz yapıyı Limit Login adında 3rd part bir uygulamayla gerçekleştirebilirsiniz 2008 üzerinde çalışıp çalışmadığını test etmedim, ve bu toolun active directory schemanıza yazacağını hatırlatırım.

http://download.microsoft.com/download/f/d/0/fd05def7-68a1-4f71-8546-25c359cc0842/limitlogin.exe

iyi çalışmalar

Gönderildi : 17/12/2010 13:14

Paylaş: