Forum

Kullanıcıları domai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcıları domaine alınamıyor...

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@serdar_can1)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi çalışmalar Arkadaşlar...

Kurmulş olduğum domainde dns,dhcp,aktive directory vb kurulumları tamamladım. Kullanıcıları domaine dahil etmek istediğimde bana " belirtilen sunucu istenen işlemi yüretemez" diye bir hata iletisi alıyorum sunucuda ki dosyalara erişebililiyorum ping atabiliyorum bir sıkıntı görünmüyor domaini 2 defa kaldırdım yeniden kurdum değişen bir şey yok Sunucu Server 2003 yardımlarınız için şimndiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 10/12/2010 13:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba client dns ip adresinde neresi dns olarak yazılı serveri dns olarak görüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/12/2010 13:41

(@serdar_can1)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Client Dns adresi olarak modemi görüyor elle dns olarak serverı gösterdim değişen bir şey yok modemi resetlicem dns dhcp olarak modemi baz alıyor sanırsam...

Gönderildi : 10/12/2010 16:14

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

1. dns Domain IP olmalı.

Gönderildi : 10/12/2010 16:29

(@serdar_can1)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elle verdiğimde kullanıcı nete çıkamıyor illa dns ve dhcp olarak modemi göstermem gerekiyor. Ethernet kartlarını konrol edicem 1. ci ethernet kartı dış bacak dış ıp ve modemin ıp si tanımlı 2 ci ethernette local ıp gatway olarak modem dns olarakta kendisi tanımlı dhcp de dwe router olarak  modem in ıpsi tanımlı direkt dhcp dahıtması lazım bir yanlışlık yapmadıysam...

Gönderildi : 10/12/2010 16:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Kullanıcı dns olarak serveri görmez ise domaine alamazsınız.Modemden dhcp özelliğini devre dışı bıkakın yada dns olarak server ip adresini dağıttırın ağ geçidi olarak modemi verip yine nete çıkabilrisiniz..Dc üzerinde dns kısmında forwarders olarak telekom dnslerini tanımlayın dnsi restart edin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/12/2010 16:44

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Client bilgisayarda hangi Windows kurulu?

Gönderildi : 10/12/2010 16:50

(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhabab TCP/IP protokolünde 1 dns serverin yani(DC) olan makinenin ip sini yazın 2 dns ise adsl modeminizin ip yazın daha sonra workgroup dan makineyi çıkartın etki alanı adınını yazın ve kaydedin sizden yetkili kullanıcı adı parola ister buda Administrator ve verdiğiniz şifredir daha sonra restart ister yaptığınızda sorunsuz çalışacaktır. eğer çalışmaz ise yine domanine dahil edemezseniz etki alanında verdiğiniz dc adı yanı COZUMPARK diyelim olmadı  tekrar etki alanına COZUMPARK.LOCAL yazın birde böyle deneyin. koalygelsin.

Gönderildi : 10/12/2010 17:45

(@serdar_can1)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler...

1. dns olarak serverın ıpsini yazdığımda nete çıkış olmuyor. Ayrıca sorunum benim Administrator acount ile şifreyi yazdıktan sonra etki alanın almayıp belirtlien sunucu istenen işlemi yüretimiyor diye hata vermesi restart isteme konumuna gelse zaten sorun kalmıcak modem dhcp olarak çalışıyor sanırım modemi resetleyim dhcp pasiv yapıp ondan sonra denicem sonuçları yazarım teşekkürler.

Gönderildi : 10/12/2010 20:14

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

AD ve DNS kurduktan sonra Sunucunun ve DNS yönlendirdiğiniz kullanıcıların internete çıkış yapabilmesi için forwards da  dns de ttnet dns numaraları girin.

DNS üzerinde gerekli Forward Lookup Zone ve  Reverse Lookup Zone ayarlayınız.

Daha sonra AD kurduğunuz sunucuda manuel ip adresi olduğunu dns adresini doğru ayarladığınızdan emin olunuz.

Client pc de ise dns ve ip adres blocklarının doğru olduğu kontrollerini yaptıktan sonra cmd üzerinden isim ve ip çözümleme yapıp yapamadığını kontrol edin. Sorun yoksa domaine join olun yine hata veriyorsa event logtaki hatalarla sunucudaki event log hatasını paylaşınız.

Gönderildi : 10/12/2010 20:32

(@serdar_can1)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle hepinize teşekkür ederim. Sorunum çözüldü modemin dhcp ve dns auto dan çıkardım dns e telekom dns bilgilerini ekledim dhcp kurup sisteme dahıttım şu anda bir sorun kalmadı geri bildirimin geç olduğu için kusura bakmayın hepinize iyi çalışmalar...

Gönderildi : 13/12/2010 21:49

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 13/12/2010 23:35

Paylaş: