Forum

File server HA

Bildirimler
Hepsini Temizle

File server HA

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
570 Görüntüleme
(@odanir)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar,

2003 R2 server (DC) File Server yapılandırılmış durumda "\\sunucu\paylasim" ilgili paylaşım üzerinde yüklü miktarda veri var ve bir çok yekilendirme.

Amacım 2008 server (ADC) sunucusu ile File Server Replication yaptırmak ve (DC) sunucusu kapansa veya restart olsa dahi (ADC) üzerindeki Replication File server hizmetini "\\sunucu\paylasim" olarak devam ettirmesi. Sunucu açıldığında File Server replike olmalı.

Teknik olarak DFS root yaratılırken DC üzerine kayıt ettirildiğinde paylaşıma dc üzerindeki kayıt ile ulaşılıyor, dolayısı ile adc üzerindede bu kayıtlar olacak. Peki mevcut bu yapıyı uygularken mevcut File server datalarıma herhangi bir değişiklik olur mu? Yetkiler gider mi? Nelere dikkat etmem gerekir. Birde erişim adresinin değişmemesini istiyorum, yani kullanıcılar \\sunucu\paylasim olarak eriştikleri File server a yine aynı adresten erişebilirler mi? biraz incelediğimde \\domain.com\paylasim olarak verdiğini gördüm.

Yardımlarınız için teşekkürler, 

Gönderildi : 10/12/2010 11:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İzinler konusunda sorun olmayacaktır. Ayrıca buna karşın robocopy yardımı ile izinlerde dahil bir yedek kopyası alabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2010 20:05

(@odanir)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba,

Evet her ihtimale karşı robocopy ile yedekledim verileri. Sanırım DFS root DC üzerinde \\domain.com\paylasim şeklinde kullanılabiliyor.

yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 13/12/2010 12:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

BU işi DC üzerinde yapmak tavsiye edilmiyor , eğer file server var ise daha doğru bir implemantasyon olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2010 14:06

Paylaş: