Forum

2003 server domain ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server domain functional level

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@OzkanCaliskan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar yapımda bir adet dc ve ayrıca 78 clientim var. domain functional level'im 2000 mixed mode. ben bunu 2003 yapmak istiyorum  active directory user and computer içinden raise function level'i 2003 yapmam yeterli olur mu? adprep.exe  /forestprep ve adprep.exe /domainprep komutlarini calistirmak gereklimi. saygılarımla.

Gönderildi : 04/12/2010 21:57

(@AdaletMuslumov)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba ilk once sunu derim ki  domain functional level geri alinmaz amma bunu yapma istersense ilk once dc nin ful backup yedeyini al sonra  su http://support.microsoft.com/kb/322692/tr-tr  adresinde yazilanlari oku ve yap tum her ne istesen burada var 

Sana Basarilar dilerim

Adalet Muslumov

MCP:   MCTS:   MCITP

Gönderildi : 05/12/2010 00:19

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz linki inceledim ama otomatik çeviri olduğu için açıkçası çok fazla bişey anlamak mümkün olmadı dc nin aylık full backuplarını alıyorum düzenli bir şekilde o yüzden bi sıkıntı çıkarsa 5 dakika içinde geri dönebilirim.benim sadece öğrenmek istediğim komutlar. adprep.exe  /forestprep ve adprep.exe /domainprep bu komutları çalıştırmam gereklimi onu öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 06/12/2010 11:38

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Ben bildiğim kadarı ile adprep ihtiyac yok.Sadece olaraq Raise yapacaqsın.Ama arkadaşımızında dediyi gibi bundan geri dönüm yok.

Gönderildi : 06/12/2010 12:01

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Geri dönmek önemli değil (benim için) iki domain arasında trust ilişkisi kurmam gerekiyor ondan bukomutları çalıştırmam gereklimi die öğrenmek istiyorum. Domain functional level 2003 ve forest functional levelimi 2003 olrak raise etiim hocalarımdan birisi bana kodları çalıştırmak daha iyi derse çalıştırıcam. Dc min yedeği mevcut bi problem çıkması halinde 5 dakika içinde eski yedeğe geri dönebilirim.

Gönderildi : 06/12/2010 16:03

Paylaş: