Forum

server 2008 de dns ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 de dns yönlendirme hatası

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@timuronc)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

mrb

alan adımı ns1.xxx.com ve ns2.xxx.com olarak dns de statik ipye yönlendirdim fakat explorerde statiik ipyi yazınca istediğim site çıkmasına rağmen alan adımı yazınca çıkmıyor .dns yönlendirmesi hakkında yardımcı olacak varsa çok ama çok sevinrcrğim. ns1 ve ns2 yapılandırmasını 2008 serverda nasıl yapacağım.

Gönderildi : 04/12/2010 21:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?

ns1 ve ns2 sizin isp'nizin dns'leridir. siz localde kendi sitenize erişim sağlamak için öncelikle local DNS üzerinde örneğin mumincicek.com diye bir zone açıp daha sonra bunun içinde de www kaydı açacaksınız ve sizin internet sitenizin ip adresini vericeksiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/12/2010 10:56

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhabalar,

Benimde şöyle bir sorum olacak, Sadece domainim var ve ns1 ve ns2 kayıtlarını isp firmasından kendi sabit IP me yönlendirdimn...Modemden de DNS 53-Mail 110-25-587 we 80- portlarını DC+Exchange+Web sunucusuna yönlendirdim. DNS de MX ve Host a kayıtları oluşturdum.(iç Dns ipsini yazarak) ping mail.x.com veya ping www.x.com denemesi yaptığımda isp firmasının IP si çıkmakta..Benim sunucumdan sadeece mail alıp göndereceğimi varsayarsak DNS te başka hangi kayıtları açmam gerekiyor? (CNAME-SOA ?)

Gönderildi : 08/01/2011 04:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Spf ve ptr kayıtlarını da açmalısınız.

Gönderildi : 12/01/2011 14:21

Paylaş: