Forum

NAS sunucuya yedek ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NAS sunucuya yedek alma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@halilgokova)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkeze selamlar,

Firmamıza Dlink DNS-343 Nas Cihazı aldık. Yapımızda server 2003, Netsis, SQL 2005 ve ortak olarak kullanılan klasörler var. sistemde ntbackup la gerekli yedekleri local olarak usb diskimize alabiliyorduk fakat yeni aldığımız Nas cihazına bu yedekleri alamıyoruz. ilk önce ntbackup la denedik fakat nas cihazı sisteme map yapmamıza rağmen medya bulanamdı diye bir haata aldık.sonrasında forumda araştırdığım cobian backup programıyla denedik ondada buna benzer bir problem yaşadık sadece farkı ortak klasörümüzü alırken 120 gb lık bir verinin sadece 3 gb kadarını aldı.bunla ilgili bana bir program lisanlı/free olabilir önerilerini bekliyorum.

kolay gelsin.

Gönderildi : 30/11/2010 15:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Qnap cihazların Net Replicator adında bir programı var. İsterseniz bunu bir deneyin. Cobian backupta bu tarz bir sıkıntı yaşadıysanız network sorununuz olabilir. Cihazla da ilgili bir sorun olabilir. Bu yönde bir araştırma yapın derim.

Gönderildi : 30/11/2010 16:22

(@halilgokova)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

cihazın orjinal kendi yazılımında alabiliyorum ama isteğim gibi ayarlar(zamanlama, yedekleme biçimi gibi vs) yani cihazda yada networkde bir sorun yok değinizi bir araştırıcam tşk.ederim

Gönderildi : 30/11/2010 16:30

Paylaş: