Forum

1 Fiziksel, 3 Sanal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 Fiziksel, 3 Sanal Server İçin Donanım, Yazılım ve Maliyet Senaryosu?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@AhmetBASKABAK)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Şirketimiz şu sıralar düzgün bir IT departmanı yapılandırmasına itmek istiyor. Bu süreç içerisinde donanımsal ve yazılımsal ihtiyaçlarımız olacak ve bunların getirisi olarak bazı maliyetler ortaya çıkacağından ön bir bilgi alma ihtiyacı duydum.

Yapmak istediklerimiz;

1) Serverımızı sanallaştırarak 3 yada 4 ayrı sınıfa ayırmayı düşünüyoruz;

a) Yazılım Grubu

b) Mühendis Grubu

c) Yurtdışı Çalışan Grubu

ç) Mail Server

2) Serverımızda Active Directory yapısını kullanmak istiyoruz.

3) Bir hosting firmasında bulunan maillerimizi şirket bünyesinde kuracağımız serverımızda barındırmak istiyoruz.

4) Sharepoint sistemini kullanmak istiyoruz.

Şuan için düşünülenler bunlar.

Bu konularda sizden;

1) Nasıl bir donanım kullanmalıyız?

2) Hangi Windows Server sistemini kullanmalıyız?

3) Ekstra kullanmamız ve satın almamız gereken bir yazılım var mı?

4) Maliyetlerimizin ortalama boyutu nedir?

Bilgi almak istiyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/11/2010 18:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba yazılım versiyonu ,donanım tavsiyesi ve fiyat öğrenmek için sponsorlarla irtibat kurabilirsiniz.Piramit bilgisayardan Ertuğrul bey veya Fatma hanım size yardımcı olabilirler.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/11/2010 20:03

Paylaş: