Forum

AYNI İSİMDE YENI DO...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AYNI İSİMDE YENI DOMAIN KURULUMU SONRASI PC LERI TEKRAR DOMAINE ALMA KOLAYLIĞI

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@sezaicakmak)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Şu an Server 2003 std. server üzerinde kurulu olan "deneme.com" domainim var ve yeniden kurmak istiyorum. Yeniden kuracağım "deneme.com" domainini Server 2008 Std R2 üzerine kuracağım ve eski 2003 server dan hiç bir şey almayacağım. Yeni domain de pc leri tek tek yeni domaine üye yapmak ve dosyalarını yeni profile taşımak istemiyorum. Bunu yapabileceğim bir program var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.     

Gönderildi : 08/11/2010 19:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bu işlemi test ortamındamı yoksa şirket ortamındamı yapacaksınız?

Gönderildi : 08/11/2010 19:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bahsettiğiniz senaryoda clientleri tek tek domaine yenşden almak zorundasınız

yeni domaini farklı bir isimle kurup iki domain arasında trust olusturup ADMT ile user ve computerleri migrate ettikten sonra

eski domaini ortadan kaldiridiktan sonra domain name rename tool ile tekrar domain adını deneme.com olarak değiştirebilirsin

biraz zahmetli gibi gorunsede clientlerle ugrasmaktan daha kolaydır bence

Gönderildi : 09/11/2010 01:28

(@sezaicakmak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Küçük bir tool yardımı ile bu tüm client ları yeniden domaine alma zahmetinden kurtuluyoruz diye biliyorum ancak tool un ismi bir türlü aklıma gelmedi, yada ben yanlış hatırlıyorum. Daha önce Hakan hoca böyle bir kolaylık olduğunu söylemişti. İlginiz ve yardımınız için teşşekkür ederim.

Gönderildi : 10/11/2010 12:50

(@sezaicakmak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Yazmış olduğum konuya cevap olarak Hakan hoca http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/08/22/user-profile-wizard.aspx  bu makalesinde çözümü anlatmış.

Gönderildi : 13/11/2010 15:08

Paylaş: