Forum

Şirket Web Sitemiz ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket Web Sitemiz Hk.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@serkan_dogan)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba alan adımızı satın aldığımız host firmasından kendi şirket ip mize yönlendirerek, web sitemizi kendi server ı mıza yükledim, şöyle bir sıkıntı var, şirket içinden girerken server adını yazarsak site açılıyor. www.siteadi.com yazınca açılmıyor. Diğer bir sorun da dışardan web sitemizi açmak istediğimizde www.siteadi.com yazınca yine açmıyor ama siteadi.com yazınca açıyor. bunları nasıl düzeltebilirim. Kendi serverımızda DNS kurulu ve A kaydı www. kaydı mevcut.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/11/2010 14:30

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

sadece web host kendinize aldınız değil mi ?

yerel dns ile site adınız aynı mı ?

zone bilgilriniz nedir ? paylaşırsanız çözüm daha kolay olur

Gönderildi : 08/11/2010 14:39

(@serkan_dogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Türkticaret.net üzerinden sadece ip yönlendirmesi yaptık. yani adımız turkticaret.net te çözülüyor www.kahveci.av.tr yazıldığında türkticaret.net ismi çözüp bizim ip ye yönlendirmesi gerekiyor.

Yerel DNS adımız hukukserver site adımızla aynı değil. 

zone bilgileri de ekteki resimlerde göndermeye çalıştım. bu konuda uzman değilim o yüzden yazdıklarım yanlış olabilir.

Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 08/11/2010 14:58

(@serkan_dogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Türkticaret.net üzerinden sadece ip yönlendirmesi yaptık. yani adımız turkticaret.net te çözülüyor www.kahveci.av.tr yazıldığında türkticaret.net ismi çözüp bizim ip ye yönlendirmesi gerekiyor.

Yerel DNS adımız hukukserver site adımızla aynı değil.

zone bilgilerinin fotosunu çekip göndermek istedim ama foto ekleyemiyorum buraya nasıl foto ekleniyo? yada hangi bilgileri istiyorsunuz?. bu konuda uzman değilim o yüzden yazdıklarım yanlış olabilir.

Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 08/11/2010 15:02

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

problem dns 'iniz ile ilgili.zone adi ile www host kayitlarinizi tekrar bir gozden geciriniz .

Gönderildi : 08/11/2010 15:02

(@serkan_dogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet oluşturdum. A kaydı bölümünden www kaydı oluşturmuştum.

Gönderildi : 08/11/2010 15:39

(@serkan_dogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

zon adı kahveci.av.tr www kaydı 192.168.1.240 a yönlendirilmiş durumda, mail kaydı 192.168.1.241 e yönlendirilmiş durumda, daha ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor?

Gönderildi : 08/11/2010 15:53

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

IIS ile alakalı bir sorun var dışarıdan  dns çözümlemesi de sorun yok şuan

2 türlüde 212.156.221.106 bu ip yanıt veriyor

IIS ayarlarını kontrol ediniz.

Gönderildi : 08/11/2010 15:57

Paylaş: