Forum

Domain Ad Değiştirm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Ad Değiştirme

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@ayhangumus)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Dcnin kurulu oldugu serverın Adını değiştirmek istiyorum.Bu mümkün ama sistemde  ve domiande ki clientlarda cok fazla problem yaşanırmı?

Gönderildi : 22/10/2010 21:33

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu işlemi yapacaksanız , full backup - image alın.

Gönderildi : 22/10/2010 22:37

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Bu işlemi yapacaksanız , full backup - image alın.

Merhaba,

Ufuk Tatlıdil'in belirttiği gibi kesinlike image almanız yararınıza olacaktır. 

Ayrıca portal üzerinde konu ile ilgili ayrıntılı bir makale var incelemenizi tavsiye ederim.

Domain Isminin Degistirilmesi (Domain Rename)

Server tarafında herhangi bir sıkıntı olmasada client tarafında bazen domain'e logon olmada sıkıntı yaşanabiliyor.

Daha önce işlemi gerçekleştirenlerde yorumlarını katacaklardır.

Keyifli çalışmalar 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2010 00:08

(@ayhangumus)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sanırsam Postun Başlığını yanlış açtım.Domain adını değilde active directorynin kurulu oldugu serverın computer name ni değiştirmek problem yaratırmı?

xxx.domain.com u yyy.domain.com yapılmasında?

SAygılar İYiÇalışmalar

Gönderildi : 23/10/2010 00:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba netdom ile yapabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/298593

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2010 19:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba

Dcnin kurulu oldugu serverın Adını değiştirmek istiyorum.Bu mümkün ama sistemde  ve domiande ki clientlarda cok fazla problem yaşanırmı?

group policy yada logon scriptlerinide , (wsus ayarlari icin falan mesela )bir yerlerde direk o makinanin adi geciyor ise onlari degistirmeniz gekebilir

kolay gelsin

Gönderildi : 25/10/2010 14:00

Paylaş: