Forum

win server 2008 de ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win server 2008 de "windows bileşenlerini ekle/kaldır" nerededir?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar win 2008 de denetim masasından program ekle kaldırdan windows bileşenlerine ulaşabiliyordum ama 2008 de denetim masasından ulaşamıyorum. nasıl ulaşabilirim acaba.

Gönderildi : 24/09/2010 14:45

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Windows Server 2008 ile birlikte bu işlemi Server Manager konsolu üzerinde yapabiliyoruz. Server Manager konsolunda bulunan Add Role ya da Ad Features bölümlerinden sunucunuza gerekli rol ya da özellikleri yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/09/2010 14:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows Server 2008 ile birlikte bu işlemi Server Manager konsolu üzerinde yapabiliyoruz. Server Manager konsolunda bulunan Add Role ya da Ad Features bölümlerinden sunucunuza gerekli rol ya da özellikleri yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

hocam dediğiniz yeri bulamadım asıl yapmak istediğim benim orada server da internet sayfası açtığımızda sürekli bir güvenlik uyarısı geliyor ve add demek zorunda kalıyoruz. bunu engellemek için add demeden internete erişmek için sormuştum bunu nasıl yapabilirim acaba

Gönderildi : 24/09/2010 19:51

(@serkanbark)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba,

Server Manager (Bilgisayar Adı)  kısmına gelin. Sağ tarafta "Security Information" bolümünde "Configure IE ESC" ye girip
Administrators : Off
Users: Off
Şeklinde belirleyin.

iyi calismalar.

Gönderildi : 24/09/2010 19:56

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Server Manager konsoluna Start--> Administrative Tools yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz. Ardından yukarıda arkadaşın belirttiği işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/09/2010 20:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server Manager (Bilgisayar Adı)  kısmına gelin. Sağ tarafta "Security Information" bolümünde "Configure IE ESC" ye girip
Administrators : Off
Users: Off
Şeklinde belirleyin.

iyi calismalar.

hocam teşekkürler 

Gönderildi : 25/09/2010 18:21

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

bende ayrıca teşekkürler ederim.

Gönderildi : 15/01/2011 14:43

Paylaş: