Forum

terminal server a d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server a domain admin olmadan bağlanamıyorum

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşalar bu konuyu sitede de araştırdım ama gpedit den securty den kullanıcıları ekle denilmiş yapmama rağmen olmadı.

terminal sunucuya dc de oluşturduğum kullanıcıları domain user , remote user ekli bu şeklde bağlanamıyor domain admin olması gerekiyormuş yapınca bağlanabiliyor.

bu konuda yardımınızı bekliyorum şimdiden tşkler.

Gönderildi : 24/09/2010 14:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşalar bu konuyu sitede de araştırdım ama gpedit den securty den kullanıcıları ekle denilmiş yapmama rağmen olmadı.

terminal sunucuya dc de oluşturduğum kullanıcıları domain user , remote user ekli bu şeklde bağlanamıyor domain admin olması gerekiyormuş yapınca bağlanabiliyor.

bu konuda yardımınızı bekliyorum şimdiden tşkler.

bu arada server 2008 str üzerinde yapıyorum.

arkadaşlar ben şu şekilde bir işlem yaptım ve uzak bağlanan kullanıcıların domain admin lerini kaldırdım oldu ama yaptığım şey şu şekilde.

system properties > change setting > remote dan "ALLOW CONNECTİON FROM COMPUTERS RUNNİG ANY VERSİON OF REMOTE DESKTOP (LESS SECURE) işaretledim va aşağıta select users dan bağlanacak kullanıcıları sectim bu şekilde uzak bağlananların domain admin olmasına gerek kalmadı.

Doğru bir işlem mi yapmışım ve teminal lisans ım kadar bağlanabilirler sanırım.

Gönderildi : 24/09/2010 15:09

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

terminal server conf ta permission tabında ilgili user yada grubların var mı ve izinleri ne durumda ?

Gönderildi : 24/09/2010 15:10

Paylaş: