Forum

Win 2008 enterprise...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2008 enterprise R2 de uzak masaüstü kullanıcı sayısı

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
1,708 Görüntüleme
(@YektaKiBAR)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar bilindiği üzere win 2033 server lara uzak masaüstü bağlantısı olarak 2 normal 1 de console olarak farklı olarak aynı anda 3 kişi bağlanılabiliyordu fakat mevcuttaki win 2008 enterpirise R2 sürümün de administrator kullanıcısına 1 hak veriyor bir başkası console veya aynı şekilde bağlanmaya çalıştığında ilk login olanı dışarı atıyor. bu konuyla ilgili geri dönmenizi rica ediyorum..

Gönderildi : 18/09/2010 17:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Aslında dışarı atmıyor. Windows Server 2008 ile birlikte eğer bir kullanıcı uzak masaüstü ile oturum açmış ise aynı kullanıcı adı ile başka bilgisayardan bağlanılmak istendiğinde yeni oturum açmak yerine ilgili oturuma bağlanılmaktadır. Bu ayar Start--> Administrative Tools-->  Remote Desktop Services--> Remote Desktop Session Host Configuration konsolunu açalım. Orta bölümde bulunan Edit Settings kısmında ki Restrict each user to a single session seçeneğine çift tıkladıktan sonra karşımıza gelen iletişim kutusunda ilgili seçeneğin olduğu kutudaki işareti kaldıralım ve OK diyerek pencereyi kapatalım. Bu işlemin ardından sisteme uzaktan bağlandığınızda kullanıcı daha önceden bağlı durumda olsa bile ayrı bir oturum açılacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/09/2010 18:17

(@YektaKiBAR)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet hocam doğru ilgili oturuma bağlanıyor bu işlemden sonra sorun düzeldi çok teşekkürler.

Gönderildi : 24/09/2010 08:21

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 24/09/2010 12:11

(@gokhan-baltaci)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Merhabalar;

Aslında dışarı atmıyor. Windows Server 2008 ile birlikte eğer bir kullanıcı uzak masaüstü ile oturum açmış ise aynı kullanıcı adı ile başka bilgisayardan bağlanılmak istendiğinde yeni oturum açmak yerine ilgili oturuma bağlanılmaktadır. Bu ayar Start--> Administrative Tools-->  Remote Desktop Services--> Remote Desktop Session Host Configuration konsolunu açalım. Orta bölümde bulunan Edit Settings kısmında ki Restrict each user to a single session seçeneğine çift tıkladıktan sonra karşımıza gelen iletişim kutusunda ilgili seçeneğin olduğu kutudaki işareti kaldıralım ve OK diyerek pencereyi kapatalım. Bu işlemin ardından sisteme uzaktan bağlandığınızda kullanıcı daha önceden bağlı durumda olsa bile ayrı bir oturum açılacaktır.

Kolay gelsin...

Hocam merhaba

Konu eski ama server 2008 için soylediğiniz ayarları denedim oldu 

Benim sorunum windows7 de. win7'ye uzak masaüstü yaptığımda lokaldeki kullanıcının bağlantısı kopuyor. Win7 için hangi ayarları yapabilirim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 30/03/2012 18:44

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Windows Client isletim sistemlerinde sadece tek session acik kalir bu yuzden kopmasi cok dogal. Bunun icin dameware tarzi bir program kullanman lazim.

Gönderildi : 30/03/2012 18:58

(@gokhan-baltaci)
Trusted Member

Bağlanmak istediğim win7 izmitte ben istanbuldayım

dameware'in çalışma mantığı nedir?  Ayrıca programa baktımda ücretli görünüyor. Ayarları konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 30/03/2012 19:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4363
Co-Helper

Dameware, vnc gibilerinin şöyle bir farkı var Agent'ı bir kere kurduğunuzda sonra ki bağlantılarda Teamviewer, ammy admin gibi kullanıcı onayı gerektirmemesi. 

Pc başında kimse olmayacaksa uzaktan agent kurdurabilirsiniz dameware de tabi çoğunlukla başarılı olmuyor masabaşından müdahale gerektiriyor. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2012 19:58

(@gokhan-baltaci)
Trusted Member

Teşekkürler.

Umarım işin içinden çıkabilirim.

Gönderildi : 30/03/2012 20:50

Paylaş: