Forum

Logon olurken otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logon olurken otomatik dial-up bağlantı mümkünmüdür?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
493 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Fatih hocamın yazdığı  fortigate makalesi harikaydı, umarım postu yanlış yere açmıyorumdur, makaledeki herşey tamam, domainede katıldı pcler, yanlız  takıldığım konu şu:

locale girmesini engellersek (bunu grup policiylerde göremedim)

Ve ilk logon olma ekranında log on using dial-up connection bolumu işaretlenirse  (bunu otomatik yapma şansımız yokmudur acaba?)

Teşekkürler

Gönderildi : 19/05/2008 20:53

(@Anonim)

(Locale girişini engellemek) Bunu administratore şifre koyarakda yaparsın yani admin şifresini bilmesse local admin şifresi tabiki, kullanıcı oturum açamaz..

2.Konuda şudur.. Vpn baglantısını oluşturdugunuzda sağ tuşla tıklayıp varsayılan bağlantı yap dersiniz ve domaine kattıgınızda çevirmeli bağlantı kurarak bağlanı işaretlerseniz baglan dediginizde kendisi varsayılan bağlantıyı çevirir ve bağlanır.

Siz eger vpn kullanmak istiyorsanız bu şekilde bu mümkündür. Bilakis test ettim ve gayet güzel çalışıyor.

Ancak domaine katarken , vpn bağlantısını yaptıgınız baglantıda dns kısmına serverin ip sini, yani dns server ip nizi yazarsanız hiç sorun kalmıyo..

İyi çalışmalar.

Ayrıca bu tarz konuları fortinete bölümüne açarsanız daha sağlıklı olur , savaş hocam da daha rahat ilgilenir.

Gönderildi : 19/05/2008 21:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet harika oldu 🙂

microsoft makalesinde regedit kayıtlarına girdim , ve yeni bir değer ekledim. ve artık o bağlantı kafadan işaretli duruma geldi ancak, bir türlü bağlanmadı, hata verdi, makina formatladım bende geri geldim sonucu yazayım dedim. neden bağlanmadı bilemiyorum.

konuyu buraya açtım çünkü 2003 ile ilgili diye düşündüm.. ayrıca teşekkürlerler cvp için.

Gönderildi : 19/05/2008 21:39

(@Anonim)

Bağlanmıyor derken aldıgınız hatayı net yazarsanız, çözüme kavuşması daha kolay olacaktır

Gönderildi : 20/05/2008 02:37

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Baglanmaya çalıştıgınız sunucu üzerine log düşüyormu acaba ?

yaha siz baglanamayınca verdigi error id nedir ?

Kutucugu işaretli getiren reg kayıtını bizilede paylaşın ki daha sonra bu tarz bir arama yapana yardımcı olsun....

Selametle...

Gönderildi : 20/05/2008 03:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

geçersiz kullanıcı adı veya şifresi diyerek bağlanmıyor. verdiği tek hata bu, ama işin ilginç yanı

1. Start Registry Editor (Regedt32.exe).
2. Locate and select the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon
3. From the Edit menu, click Add Value, and type the following information:
Value Name: RasForce Data Type: REG_SZ Value: 1

yukardaki registery kaydını yapmadan önce fortigate PPTP VPN yapabilirken, bu registery kaydından sonra bağlantı yapamaz hale geldi, bu kaydı yaparken çok dikkatli olmak lazım, yoksa benim gibi ghosttan dönmek zorunda kalabilirsiniz..

Teşekkürler

Gönderildi : 20/05/2008 11:42

Paylaş: