Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 uzak masaüstü oturum açma hatası

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@toprak24_tr)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba, forumu gezdim ama soruma yanıt bulamadım umarım yardımcı olursunuz.

server 2008 yükledim ve terminal servisi kullanıyorum. linuxdan uzak masaüstünü açtığımda kullanıcı adı veya şifresi yanlış diyor ancak windows 7 den açtığımda normal olarak giriyor ayrıca windows xp  sp3 de aynı hatayı veriyor. bu konuda yardım edebilirmisiniz. tşk.

Gönderildi : 15/09/2010 12:56

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

1 Client'dan bağlanıp diğerinden bağlanmamazlık gibi bir durum söz konusu olamaz.W2K8 TS'in bazı özellikleri zaten minumum Vista SP1,W7 ve Xp SP3 istiyor.Örneğin, TS Web Access.

Sunucu tarafından ziyade bağlanamadığın clientlar ile ilgili problem olabilir.

Gönderildi : 15/09/2010 13:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba server 2008 ile işler değişti.Belli bir authencation gereksinimini yerine getiremezseniz oturum açamazsınız.Xp üzerinde rpd 6.1 yüklü olmalı.Bununla ilgili sorunu daha evvelinde http://www.cozumpark.com/forums/thread/125328.aspx  burada çözüme bağladık.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/09/2010 13:08

(@toprak24_tr)
Active Member
Konu başlatıcı

evet o makaleyi okudum ancak benim sorunum giremem değil girdikten sonro kullanıcıadı veya parola yanlış demesi. rpd 6.1 yüklü zaten ve serverde gerekli ayarlamalar da doğru sisteme bağlanıyorum kullanıcı adı ve parola giriyorum ancak kullanıcı adı veya parola hatalı diye bir mesaj geliyor sadece win7 den bağlandığımda öyle bir sorun olmuyor.

Gönderildi : 15/09/2010 13:16

(@Anonim)

Merhaba server 2008 ile işler değişti.Belli bir authencation gereksinimini yerine getiremezseniz oturum açamazsınız.Xp üzerinde rpd 6.1 yüklü olmalı.Bununla ilgili sorunu daha evvelinde http://www.cozumpark.com/forums/thread/125328.aspx  burada çözüme bağladık.

XP SP3 ile RDP 6.1 geliyor zaten.

Gönderildi : 15/09/2010 13:23

(@Anonim)

evet o makaleyi okudum ancak benim sorunum giremem değil girdikten sonro kullanıcıadı veya parola yanlış demesi. rpd 6.1 yüklü zaten ve serverde gerekli ayarlamalar da doğru sisteme bağlanıyorum kullanıcı adı ve parola giriyorum ancak kullanıcı adı veya parola hatalı diye bir mesaj geliyor sadece win7 den bağlandığımda öyle bir sorun olmuyor.

Sadece Xp Client bağlanamıyorsa localinde bir sıkıntı olabilir.Eğer XP'nin SP3 olduğundan eminsek aşağıdaki adımları uygularmısın;

subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 

Gönderildi : 15/09/2010 13:25

(@toprak24_tr)
Active Member
Konu başlatıcı

hayır yine olmadı anlamıyorum sisteme bağlanıoyor kullanıcı adı ve şifre doğru olmasına rağmen hatalı diyor. bizler daha çok linux client ler kullanıyoruz onlarda da aynı sadece ben win 7 kullanıyorum bende bir sorun yok.

Gönderildi : 15/09/2010 13:41

(@TahsinBekirYaktu)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Bende linux üzerinden RD sistem kurmuştum yaşadığım ufak bir detay geldi aklıma;

Klavye düzeni TR _ Eng değişik olması mümkün, kontrol edebilirmisiniz?

Gönderildi : 15/09/2010 13:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu denenmiş bir çözüm ve sağlıklı çalışıyor aşağıdaki adımlardan sonra xp olan clienti restart edip denermisiniz?

1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER. 
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa 
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify. 
4. In the Value data box, type tspkg in new line. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. 
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 
8. Exit Registry Editor. 
9. Restart the computer. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/09/2010 14:09

Paylaş: