Forum

Kullanıcı İzinleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı İzinleri

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@OnurKizilkaya)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Arkadaslar bizim sıkca karsilastigimiz soyle bir problem var. 2008 calisan bir serverimiz ve bir domainimiz var. Domain kullanicilarinin bilgisayarlarda degisklik yapmalarini ,yeni  program yuklemelerini vs onlemek icin yetkileri sinirlandirilmis durumda.

Ama mesela cok basit islemler icin, bir kisayolu silmek icin yada bir yedekleme programinin exe sini calistrimak icin bile surekli admin sifresi ile giris yapmak gerekiyor.  (yani ben herseferinde bu bilgisayarlarin basina gitmek zorunda kaliyorum)

ozellikle acronis programinin calismasinda bu problem ortaya cikinca iyice cekilmez bir durum oldu. cunku her hafta bu yedekleme programini her kullanici kendisi calistirmak zorunda.

Bu konu ile ilgili yardimlarinizi bekliyorum. Ozel bir program,kisayol yada bu tarz seyler icin genel kısıtlama yetkisini ortadan kaldirmadan ozel izin nasil verilir. Tesekkurler

Gönderildi : 14/09/2010 18:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Programın kurulu olduğu dizine security'den yetki vermeyi denediniz mi?

Gönderildi : 14/09/2010 19:19

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet tek tek butun klasorlere hatta exe dosyalarina guvenlikten izin verdim gerekli kullaniciya ama olmadi

Gönderildi : 14/09/2010 19:28

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Kullanıcıları lokal olarak yetkinlendirmelere baktınız mı?

Power User grubunu kullanabilirsiniz, bir deneyin dilerseniz.

Windows 7  için şu şekilde.

Contorl Panel - User Accounts - Manage User Account - Add - User Name - Domain - Next - Other, ordandan Power Users seçebilirsiniz.

Gönderildi : 14/09/2010 21:50

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dedigim gibi diger kısıtlamalarin ayni kalmasini istiyoruz. power user grubuna dahil ettigimizde bilgisayardaki herseyi degistirme yetkisine sahip oluyorlar.

sadece bir program uzerinde yetiklendirme yapamiyormuyuz?

Gönderildi : 15/09/2010 16:05

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Aynı sorun bende'de vardı. Size belirttiğim gibi o dizin için everyone'a full yetki verdim düzeldi.

Gönderildi : 15/09/2010 16:54

(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member

tek bir kısayol için yapacaksan kısayol oluşturman mantıklı olabilir. bi tane örnek vereyim belki işini görür

%windir%\system32\runas.exe /user:FQDN VEYA DOMAİN ADI\administrator "C:\Program Files\AutoCAD 2007\acad.exe" /savecred 

bu şekilde bir kısayol oluşturursan şifreyi bir kere girmen yeterli. her çalıştığında admin yetkisine sahip olarak çalışacaktır.  

Gönderildi : 15/09/2010 16:56

(@OnurKizilkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler arkadaslar

iyi calismalar dilerim 

Gönderildi : 20/09/2010 12:21

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Biz teşekkür ederiz. Geçmiş olsun.