windows 7 de folder...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 de folder redirect problemi  

  RSS
Mehmet İkiz
(@mehmetikiz)
Üye

Merhaba ;


İşletim sistemimiz server 2008 r2 64 bit. domaindeki kullanıcılarımız win xp. group policy de folder redirect kullanıyoruz. xp de sorun yok masa üstü ve belgelerim serverda tutuluyor. masa üstünde oluşturduğum dosya anında serverda oluşuyor. servera attığım dosya anında masa üstüne geliyor. yani herşey çok güzel problem yok.win 7 ye geçmek istiyoruz. kendi makineme win 7 yükledim domain e aldım.problem yok. ama masa üstünde oluşturduğum dosya 4-5 saat sonra serverda oluşuyor veya serverda oluşturduğum dosya  4-5 saat sonra masa üstüme geliyor.zaman ayarımı var bulamadım bir türlü çözemedim. zaten win 7 de sağ alt kösede eşitle diye bişeyde çıkmıyor. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla iyi çalışmalar...

Alıntı
Gönderildi : 31/08/2010 13:36
Yagmur KARATEKE
(@YagmurKARATEKE)
Üye

Profil Yönlendirme de yolunu


\\server\share\%username%.V2 olarak yazıp denermisin.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 14:48
Mehmet İkiz
(@mehmetikiz)
Üye

öncelikle ilginize teşekkürler .\\server\share\%username%.V2 denediğimde belirtilen ''hedef konumu geçersiz '' hatası verdi \\server\share\%username% denedim yine yine aynı hatayı verdi.\\dc\domain şeklinde ayarlarım ve şu an xp de folder redirect çok güzel çalışıyor . hala anlamış değilim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 16:42
Yagmur KARATEKE
(@YagmurKARATEKE)
Üye

sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. ben sorunu roaming profile olarak anladım. yani kullanıcımm nerde oturum açarsa açsın paylaşımda belirtiğim ddizin üzerinden profilini yani masaüstü belgelerim vs. yüklesin ve AD de roaming user yapabilirsin diye sana path yazmanıı istedim.


senin Gpo dan yaptığın folder redirect de \\server\share\ dizinin doğrudur muhtamelen. sadecee şunu söyleyebilirim ki domain ortamında win7 ler xpler gibi istikrarlı çalışmıyor gibi. değişik 1-2 örnekte ben yaşadım. yaptığın değişikliğin anında etkili olmasını istiyorsan zorlaman gerekebilir.


ilk olarak server tarafında sonrada clienta


çalıştır- gpupdate /force   yaparmısın. yaptığın değişikllikler 4-5 saat beklememiş olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 02:32
Mehmet İkiz
(@mehmetikiz)
Üye

çalıştır- gpupdate /force   yaptım server ve kullanıcı tarafında. kullanıcı tarafında yapınca şöyle bir hata veriyor."folder redirection ayarlarının uygulanması için kullanıcının yeniden oturum açması gerektiğinden ilke işlemeyi tamamlamadı. grup ilkesi kullanıcının bir sonraki oturum açışında ayarları uygulamayı deneyecek." sonra oturumu kapatıp açınca dosyalar geliyor. bazende gelmiyor 1-2 kez yapmak gerekiyor bir keresinde 5 dakika sonra eşitlendi dosyalar. çok ilginç xp de hiç böyle bir sorun yaşanmıyor.anında eşitliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 22:55
Yagmur KARATEKE
(@YagmurKARATEKE)
Üye

🙂


O hata değil uyarı, değişikliklerin kabul görmesi için restart ister.  Sonuçta yaptığın şeyler doğru sonucunuda gördün zaten.


Ben  kendi düşüncemi yinelemek istiyorum.  Win 7 lerin domain ortamında biraz erken olduğunu düşünüyorum. Tekrar söylemek isterim ki bu benim düşüncem.


 


İyi Çalışmalar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2010 15:42
Mehmet İkiz
(@mehmetikiz)
Üye

haklısın ilgine teşekkür ederim paylaşım için sağol

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2010 17:41
Paylaş: