Forum

Kaç server olm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaç server olmalı..

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@DevrimCORBACIOGLU)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Tecrübelerinizi paylaşmanız ümidiyle kurmak istediğim bir networkle ilgili bir kaç sorum olacak..100 Bilgisayar olan bir networkte kaç tane sunucu bulunmalıdır. Bu sunucuların rol paylaşımı nasıl olmalıdır. Paylaşılan rollere göre sunucuların işletim sistemi ve donanımı nasıl olmalıdır. Diğer taraftan katlarda kullanacağım switchleri birbirine fiber optik kabloyla bağlanması bana ne gibi bi avantaj sağlar.Buna uygun Marka veya model önerebilirmisizniz. Güvenlik konusunda isa kullanmalımıyım yoksa firewal-router cihaz mı kullanmalıyım? Teşekkür ederim.. sevgi saygı... 

Kullanacağımız yazılımlar, Otomasyon programımız , muhasebe programımız var. Bunların dışında tabiki exchange olacak. 

Gönderildi : 26/08/2010 04:12

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Sorunuzun o kadar ucu açıkki ne desek yalan olur. Sonuçta 100 bilgisayar için 1 sunucuda yeter 100 sunucuda 🙁 Sunucu hesabı yapabilmemiz için roleleri nasıl dağıtmak istediğiniz önemli... Kritik bilgileriniz ne durumda... Aklınızda bir plan varsa çizimle birlikte açıklarsanız onun üzerinden gidelim. Yoksa işin içinden çıkamayız. Tabiki en önemli konu bütçe... Ne kadar bütçeniz var bunları yapmak için?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/08/2010 07:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

MErhaba sorunuz çok yavan?Şirket bünyesinde kullanılacak olan ana rollerin isimlerini belirtirseniz ve sisteminizden biraz bahsederseniz sağlıklı bilgi almanız daha net olacaktır.Ayrıca konu başlığınızıda ileride aramalarda bir anlam ifade edecek şekilde revize ederseniz iyi olur.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/08/2010 12:23

Paylaş: