Forum

Vmware Workstatin k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Workstatin kurdum 2008 kurulumu Sonrası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@deepdreams)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar

Vmware workstation kurdum. Sonrasında Windows 2008 standart kurayım dedim neyse kurulum bitti. Password ekranı geldi. orda şifre giriyorum ve şu mesajı veriyor.

unable to update the password. the value provided for the new password does not meet the length complexity, or history requirements of the domain

şifre çok basit yasa kısa olduğu içinmi bu hatayı veriyor acaba.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 24/08/2010 14:46

(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba verdiğiniz şifre karmaşıklığı karşılamadığı için kabuletmiyor örnek Qaz@123 yapabilrisiniz ben genelde böyle kurarım sonrada parola ilkesinden düzeltirim.

Gönderildi : 24/08/2010 15:03

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yahya Bey zaten gereken cevabı vermiş şifreniz komplex değilse bu hatayı almanız muhtemeldir. Vereceğiniz şifreler 3 tip karakteri barındırmalıdır. Bu karakter tipleri nelerdir?

- küçük harf

-Büyük Harf

-Rakam

-Simge (. - : gibi kabul edilebilir simgeler)

bu karakterlerden en az 3 grubu şifrenizde barındırmalısınız. Test ortamlarında benim sık kullandığım şifreler "Password1" "123+abc" "P@ssw0rd" gibi.

Bir diğer sorun VMWare'de kurulumu hangi seçeneği kullanarak yaptınız? Benim gözlemlediğim "I will instal the operating system later" seçeneği haricinde yapılan kurulumlarda verdiğiniz şifrede buna neden olabiliyor. Hatta VMware Build numaranıza göre Active Directory kurulumunda çakabiliyor.

Örneğin: http://www.cozumpark.com/forums/thread/181102.aspx

Bu noktaları gözden geçirip tekrar bi geribildirimde bulunursanız memnun olurum. Saygılar.

Gönderildi : 24/08/2010 15:14

(@deepdreams)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

tamam çözdüm arkadaşlar saolun.

Gönderildi : 24/08/2010 15:15

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

tamam çözdüm arkadaşlar saolun.

Bildirim için teşekkürler. Şifreyi değiştirerek mi çözdünüz? Saygılar.

Gönderildi : 24/08/2010 15:17

Paylaş: