RAs VPN bağlantı Hk...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

RAs VPN bağlantı Hk.  

  RSS
Devrim ÇORBACIOĞLU
(@DevrimCORBACIOGLU)
Üye

Merhaba. Sunucuma uzaktan bağlanabilmek ve bu bağlantı üzerinden etki alanıma client ekleyebilmek için ras - VPN kurdum . Ancak dışardan bir türlü bağlanamıyorum. Daha doğrusu kimlik doğrulama kısmında benden kullanıcı adı şifre ve etki alanını istiyor. Ama ben etki alanına dahil olmayan bir clientle vpn server le bağlantı oluşturup ondan sonra client i domaine almak istiyorum. Eksik bıraktığım nokta ne olabilir. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum. Sevgi saygı...[;)]

Alıntı
Gönderildi : 21/08/2010 01:41
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Domain belirtmeden bağlantı kurabilirsiniz. Gerekli portları static IP'nize yönlendirdiniz mi? Bağlantı kurmaya çalışığınız user'a ad üzerinden dail-in kısmından access verdiniz mi..

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 03:15
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Merhaba

Bağlantı kurduğunuz bilgisayarın domain de olmasına gerek yok zaten .  

Etki alanına server ın hostname yazmayı denediniz mi ?

İyi çalışmalar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 03:19
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba clientin özelliklerinden dialin özelliğini aktif hale getirdinizmi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2010 03:22
Devrim ÇORBACIOĞLU
(@DevrimCORBACIOGLU)
Üye

Kimse bu konuda yardımcı olmadı ama çözdüm. Poliçe ayarlaması gerekiyormuş sadece...

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 19:15
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Poliçe derken? Çözdüyseniz detayları açıklayında siz bize yardımcı olun lütfen.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 19:22
Ferhat Indi
(@FerhatIndi)
Üye

Devrim kardes bence biraz haksizlik yapmissin, sana 4 kisi konuyla ilgili soru sormus yardim etmeye calismis, senden feedback beklemis, sonra siz kimse yardimci olmadi demissin,Bu arada o police degilde, policy ayari olmasin, Ufuk Hocamin dedigi gibi de detayli bir geri donus yaparsaniz ayni problemi yasayan arkadaslar icin cozum kaynagi olur.

Iyi Calismalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 19:31
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

RRAS üzerindeki policy yapılmamış muhtemelen

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/08/2010 19:32
Devrim ÇORBACIOĞLU
(@DevrimCORBACIOGLU)
Üye

Merhaba, Policy olarak Network Policy Server konsolunda Connection Request Policy Kısmına sağ tıklayarak "New" diyerek, gelen ilk pencerede poliçe ismini belirledim. (Örn VPN) İkinci pencerede "Add"  seçeneğine tıklayarak durum tanımlamaları yaptım, Burada "Tunnel Type" kısmında "Layer Two Tunneling Protocol" ve "Point to Point Tunneling Protocol" seçeneklerini aktif ettim. "Day and Time Restrictions" kısmında haftanın bütün günlerini aktif ettim. Eğer istenirse VPN hizmetini günlerle yada saatlerle bu kısımdan kısıtlanabilir. Son olarak "Nas Port Type" seçeneğinda VPN i seçerek aktif ettim. "Next" ile bir sonraki aşama olan "Specify Connection Request Forwarding" Kısmına dokunamadan "Next" dedim.Sonraki aşamada "Ovverride Network Policy Authentication Settings" seçeneğini aktif ettim. "Add" kısmına tıklayarak EAP Types kısmına "Microsoft: (EAP-MsChap-v2) yi ekledim."Less secure authentication" kısmındaki Ms-Chap ve Ms-Chap v2 yi işaretledim. "Next" diyerek "Configure Settings" kısmına geçtim burada herhangi bir değişiklik yapmadan tekrar next dedim. "Finish" diyerek policy tanımlamasını bitirdim. Yaptıklarım bunlar. Şu anda sunucuma dışarıdan VPN bağlantı yapabiliyorum . Ama bu seçeneklerin ne olduğunu çokta ayrıntılı açıklayabilecek bilgiye sahip değilim. Öğrenmeye çalışıyorum tabi ki. Hal böyle iken konuyle ilgili uzman abilerimizin bizi resimli ve ayrıntılı olarak bir makale ile aydınlatmasını çok isterim. Sevgi ve saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2010 02:51
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Normalde VPN'i ilk kurduğunuz zaman Remote Access policy ayarlarında otomatik olarak PPTP bağlantılara Grant yetkisi verilir. Siz bunu büyük ihtimalle silmişsiniz.


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2010 05:00
Paylaş: