Forum

remote desktop hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

remote desktop hakkında

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

öğrenmek istediğim remote desktop ayarlarını kullanıcılar kendileri değiştiremesinler şöyle anlatayım uzaktaki kullanıcılara bağlanıyorum onların pclerini yönetiyorum fakat bazı uyanık arkadaşlar bunu pasif yapıyor ve bende erişemiyorum tekrar açtırmam gerekiyor.group policy ile bunu kapatabilirmiyim.

Gönderildi : 15/05/2008 20:34

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

GPO ile bunukalıcı yapabilirsin.

Bilgisayar yapılandırması> yönetim şablonları> windows bileşenleri> terminal hizmetleri altında.

Veya bilgisayarım> özellikler bölümünü kapatabilirsin.

Kullanıcıların neden bu ayarı değiştirebiliyor ?

Gönderildi : 15/05/2008 20:39

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler bilginiz için uzak masaüstüyle bağlanıyorum kullanıcı hesabını user olarak ayarladığımda sistem oturum açma yetkiniz bulunmuyor dediği için admin yaptım kullanıcıları, aslında bunlarıda sınırlamak istiyorum ama uzak masaüstü çalıştırmak istiyorum.

Gönderildi : 15/05/2008 20:57

(@serhatakinci)
Famed Member

Kullanıcıları "Remote Desktop Users" gurubuna üye yap. Böylece hem bu ayarı değiştiremezler, hemde RDC yapabilirler.

Varsayılan olarak RD.Users ve administratorts gurubu üyeleri RDC yapabilir.

Gönderildi : 15/05/2008 21:00

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat bey remote desktop onlar değil ben yapacağım 🙂 onlar uzaktan bağlanmak için ayarları değiştirdiklerinde ben bu pc lere ulaşamıyorum demek istediğim şu, ben ayarları yapayım sonra onlar uzak masaüstünü kapatamasınlar ben direk istediğim zaman bağlanabileyim.

Gönderildi : 15/05/2008 21:09

(@serhatakinci)
Famed Member

kullanıcı hesabını user olarak ayarladığımda sistem oturum açma yetkiniz bulunmuyor dediği için admin yaptım

Sen kimin hesabıyla oturum açıyorsun ki uzak bilgisayarda? kendi hesabını kullanıyorsan, hesabın administrators üyesi olmalı. Böyle olursa, kendi hesabınla her bilgisayarda, RDC üzerinden oturum açabilirsin.

Ama senin yukarıda yazdığından ben şunu anlıyorum. Sen uzak bilgisayara RDC yaptığında, o bilgisayarın sahibinin username/password 'ü ile oturum açıyorsunki sana "oturum açma yetkiniz bulunmuyor" uyarısı veriyor. Bunun nedenide o hesabın User yetkili olması. Sende bunu aşmak için herkezi admin yapmışsın.

Bende diyorum ki herkezi admin yapma, herkezi "Remote Desktop Users" gurubuna ekle (Localde). Böylece uzak bilgisayarda, o bilgisayarın kullanıcısı ile oturum açabilirsin ve kullanıcı admin yetkili olmayacağı için RDC ayarı değiştiremez.

Bilmem anlatabildim mi?

Gönderildi : 15/05/2008 21:20

(@serkan887)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Sen uzaktan bağlanacaksan kendini admin yada rdp users a eklemen lazım.( Ki öyle olduğunu varsayıyorum). onların user larının senin bağlantına etkisi olmaması lazım. Yani remote yapacağım diye bağlanacağın bilgisayardakileri yönetici yapman biraz garip olmuş. Sen bilgisayara bağlanıyorsun ve orada kimin oturum açtığı seni ilgilendirmez. Sen login olurken onları zaten olgoff edecektir.(Server değilse) Ve remote desktop ile remote asistanı karıştırmaman gerekiyor. Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/05/2008 21:22

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu sefer tam oldu teşekkürler

Gönderildi : 15/05/2008 21:25

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

GPO ile bunukalıcı yapabilirsin.

Bilgisayar yapılandırması> yönetim şablonları> windows bileşenleri> terminal hizmetleri altında.

Veya bilgisayarım> özellikler bölümünü kapatabilirsin.

Kullanıcıların neden bu ayarı değiştirebiliyor ?

Ben bu ayarı bulamadım Serhat hocam. özellikler bölümüne nasıl kapatabilirim acaba tam olarak?

bir de kullanıcılar sistemde local admin olarak tanımlanmış. Benden önce böyle tanımlandığı için birden admin yetkilerini kesemiyorum. ufak değişikliklerle bu işi yapmaya başladım. Program yüklemelerini nasıl engelleyebilirim acaba?

Gönderildi : 15/05/2008 22:45

(@serhatakinci)
Famed Member

Özellikler bölümü için olan poicy farklı biyerde.

Kullanıcı yapılandırması> yönetim şablonları> masaüstü> Bilgisayarım içerik menüsünden Özellikler'i kaldır

Admin için install engelleyemezsin. Her şekilde kurabilir ... Sistemini User yetkileri ile çalışacak şekilde dizayn etmelisin.

Gönderildi : 16/05/2008 00:21

Paylaş: