Forum

IP ile serverdaki w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP ile serverdaki websiteme ulaşamıyorum.

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,892 Görüntüleme
(@SerdarDemirbas)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Bir domain almadan ip adresimle websitemi kontrol etmek istiyorum. Serverin Sabit IP adresini yazdığım zaman kullanıcı adı şifre istiyor. Yetkili bir kullanıcıyı girincede IIS deki default site klasorundeki sayfa geliyor. Buraya kadar normal. Fakat sorun ben IIS e tanımladığım xxxxsite.com alan adını yazınca oluyor. Bu alan adının yolu wwwroot klasoru altında xxxxsite.com isminde bir klasör. Ben http://xxx.xxx.xx.xx/xxxxsite.com şeklinde yazdığım zaman yine kullanıcı adı ve şifre bölümü çıkıyor. Ben xxxxsite.com a anonim olarak erişim sağlayacak bir kullanıcı tanımladım ve onun şifresi ile giriş yapıyorum fakat,

"Page cannot be found" hatası alıyorum

yani dizini bulamıyor gibi. Fakat eminim ki IIS te doğru dizini gösterdim ve bu dizine tüm kullanıcı yetkilerini atadım. Hatta İnternet Guess Account ta ekledim ve ona rağmen hem şifre soruyor. Hemde şifre girildiğinde yolu bulamıyor.

Sorun sizce nereden olabilir. Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/08/2010 15:44

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

IIS üzerinde browse yaptığınız zaman web sitesi açılıyormu.

alan adını satın almadan önce sitenizi kontrol etmek istiyorsanız önerecek olduğum yöntem Hostheader yapılandırılmasını gerçekleştirip, test yapacak olduğunuz client bilgisayarın ETchost dosyasını düzenleyip işlemleri test etmenizdir.

Gönderildi : 11/08/2010 16:37

(@SerdarDemirbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

IIS ten browse dediğim zaman Page Cannot Found hatası verdi. ETC host dosyasınada şöyle bir satır ekledim. Ama söylemek istediğiniz bu ayarmıdır tam emin değilim. Doğru yapamamış olabilirim.

Dosya içerisine
127.0.0.1      xxxxsite.com

satırını ekledim.

Bu sefere IIS ten site açıldı fakat server içerisinde 127.0.0.1/xxxxsite.com yazdığımda yine kullanıcı adı şifre istiyor. Aynı şekilde kendi bilgisayarımdan http://ip/xxxxsite.com yazdığımda da şifre istiyor. Sorunun nereden kaynaklandığını anlayamadım.

Gönderildi : 11/08/2010 17:18

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

ETC host dosyasını test etmek istediğiniz PC üzerinde yapılandırın. Örnek oalrak IIS sunucunuzun IP adresi 192.168.x.x ise etc host dosyasını bu şekilde düzenleyin. Local host kadyına dokunmayalım.

Giriş yapamıyor olmanızın nedeni oluşturmuş olduğunuz sitenin izinleri ile ilgilidir.

Gönderildi : 11/08/2010 17:29

(@SerdarDemirbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ETC dosyasını dediğiniz gibi test ettiğim bilgisayarımda da denedim fakat bir türlü şifre isteme olayını kaldıramadım. Daha önceden başka oluşturduğum siteye http://ip/siteadi şeklinde şifresiz olarak ulaşabildiğimi farkettim. Fakat bu sitede de aynı ayarları yapmama rağmen şifre sormasını engelleyemedim.

Fakat yol alabildiğim bir nokta var oda kullanıcı adını ve şifresini girince siteye ulaşabiliyorum artık. Yani page not found hatasını vermiyor. Onuda klasorun üzerinde websharin bölümünden isim vererek çözdüm sanırım. Çünkü şifresiz olarak diğer sitede de bu ayar vardı. Şimdi tek sorunum şifresiz şekilde girmek oldu.

USER panelinden yeni bir kullanıcı oluşturuyorum ona şifre vererek IIS te "Directory security"  bölümünde bu kullanıcıyı ekliyorum. Aynı zamanda klasorlere de bu kullanıcıyı tanımlıyorum ve full yetki veriyorum. Ama yinede şifre soruyor. Neyi yanlış yapıyorum?

Gönderildi : 11/08/2010 19:09

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Anonim girişi etkinleştirdiniz mi ?

Gönderildi : 11/08/2010 19:35

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Anonymous Authentication This authentication method provides a configured Windows identity for all anonymous users of the application without the need to provide any client credentials. It is used to allow anonymous (unauthenticated) access.

[img] [/img]

Merhaba;

Detay için aşağıdaki linki incelemenizi öneriyorum.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd163543.aspx

Gönderildi : 11/08/2010 19:39

(@SerdarDemirbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Siteler domainden çalıştı çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Fakat ip adresinden şifre istemeye devam ediyor. Şifresini girince site açılıyor. Onuda sanırım sizin de dediğiniz gibi anonim kullanım aktif olmadığından yapıyor. Diğer sitede böyle bir durum yok hem orasını inceleyip hem de kaynaktaki bilgileri uygulayacağım Fatih bey. Sonuçları burada yazmaya çalışacağım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/08/2010 18:42

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

R/E.
Kolay gelsin.

Gönderildi : 23/08/2010 19:23

Paylaş: