Forum

internet sayfasında...

Bildirimler
Hepsini Temizle

internet sayfasından kamera görüntüsü izleme

21 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
918 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

okulumuzda bazı drsleri web sayfasından ayınlamak istiyoruz. donanım olarak ne lazım. ayarları nasıl ayarlaalıyız acaba

Gönderildi : 11/08/2010 16:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunu bir çok yöntemle yapabilirsiniz ama ben bir tanesini söyleyim.Bir kamera sistemi kurup bilgisayara bağlamalısınız dvr kart ile.Bu işi kameracılar yapar.Bu işlemden sonra kamera bilgisayrını internete çıkarmalısınız.Sonra bu bilgisayarın yayım yapabilmesi için gerekli portları modem üzerinden açmalısınız.Daha sonra bu sisteme girecek olanlara ip adresini verin giriş yapsınlar.Artık neredeyse tüm kamaralar netten takip edilebiliyor ama almadan önce check edin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2010 16:19

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member

selam,

ben buna benzer küçük bir yapıyı 4 adet ip kamera alarak yaptım. her kamerayı ayrı ayrı konfigüre ederek adsl modeme bağladım. modem statik ip almalı. daha sonra modem üzerinden her kameraya bir port fw yaptım. ancak bu senaryoda kayıt gerekmiyordu, sadece monitör edilecekti. dolayısıyla dvr kullanmadım. bu şekilde düşük maliyetli oldu. ayrıca web sayfanıza da her kamera için bir link koymanız gerekli. 

Kolay gelsin

Ali 

Gönderildi : 11/08/2010 19:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

alix hocam uyguladığınız yöntem okulumuz için uygun. bizde görüntüeri kaydetmek istemiyoruz. yaptığınız uygulamayı madde madde açıklarsanız sevinirim. bu konuda yeniyiz. yönetim bizim yaomamızı istedi. bu konuda hiç biligmiz yok. internetten araştırma yaptık. adsl modem ve sabit ip aldık. web sayfasızı hazrıladık. sayfanın bir yerinde fizik dersi için bir link, kimya dersi için bir link , biyoloji dersi için bir link oluştrduk. şimdi. hangi kamerayı alacağız. modemle nasıl ilişki kuracağız. sayfada nasıl görüntüleyeceğiz acaba

Gönderildi : 12/08/2010 15:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar acilen cevaplarınızı bekliyorum. okul açılmadan bunun denemesini yapmamız geekiyor. modemde nat kısmında yçnlendirme nasılyapılıyor.

Gönderildi : 14/08/2010 14:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

live meetingle kamera görüntüsünü yayınlayabilirmiyiz acaba bunu nasıl yapabilriiz. hangisi daha hızlı ve güvenli olur

Gönderildi : 14/08/2010 14:40

(@www-rizasahan-com)
_

eğer düzgün bir yayın için 4 kameralı bir sistemde 1500 tl gözden çıkarılır ise dvr kamera alın.Bu kameraların hepsininö zel yazılımları var.Neredeyse tüm kameralar internet üzerinden yayım yaapbilir.Bunun için modemden gerekli portu açmak yeterli.Bir güvenlik fşrması ile bu işi görüşmenizi tavsiye ederim.

Yapılacak işlermler;
1-Yeteri kadar gerekli özelliklere sahip kamera
2-Kameraların takılacağı sayıyı karşılayacak DVR kartı
3-Kayıt yapılacak ise büyük bir hdd 1TB
4-İyi bir internet hattı mümkün ise en az 8mb

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/08/2010 18:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

airties 6271 de nat ayarları nasıl ypılıyor. nat kısmına girdim. bir türlü ayarlayamadım. ne yapabilirim

Gönderildi : 18/08/2010 12:25

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Gönderildi : 18/08/2010 12:32

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air 6271&s=10&ci=3&i=&cat1=&cat2=&dil=tr buradan gerekli dökümanı indirerek yapabilirsiniz.

Gönderildi : 18/08/2010 12:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bizim modmede yukarıdaki ekran gözükmüyor. başka bir ekran görüntüsü var. bir türlü ayarlayamadık. ne yapabiliriz acaba

Gönderildi : 18/08/2010 16:53

(@www-rizasahan-com)
_

Cihazın firmware güncellemesini yapın arayüzünü güncelleyin.

Gönderildi : 18/08/2010 17:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ip adres i olarak yönlendirilecek bilgisayarın ip adresini yazdık. port olarak ne yazacağız. acaba.

Gönderildi : 18/08/2010 17:01

(@www-rizasahan-com)
_

Bu sizin kamera programınızla ilgili hangi portları kullanıyor ise programın kurulu olduğu makinaya o portları yönlendirmeniz gerekli bir port olabileceği gibi birden fazla portta olabilir.

Gönderildi : 18/08/2010 17:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

firmware güncellemesi nasıl yapabiliirm

Gönderildi : 18/08/2010 18:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

firmware güncellemesi nasıl yapabiliirm

web kamerası için hangi port kullanıldığını nasıl öğrenebilirim. Yada başka bir kameramı almalıyız.

Gönderildi : 18/08/2010 18:19

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Programın hangi portları kullandığını bilemeyiz bir çok dvr kamera programı var.Buun ürünü aldığınız yere sorun veya programın içerisinden kontrol edin sorunuz biraz kapalı kutu yaygın olmayan ürünler konusunda tam bilgi sahibi olmamız imkansız.

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=Air%206271&ci=3&dil=tr  bu sayfadan firmware indirin soldaki menülerden.

Buradan kullanıcı klavuzunu http://www.airties.com/usermanuals/Air6271TR_KOCNET_UM.pdf  indirin.Nasıl güncelleneceğine bakın.

Gönderildi : 18/08/2010 18:33

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

kameranızın markasını, kullandığınız programı, nasıl yayınlayacağınız hakkında daha detaylı bilgi verirseniz hem sonuca çabuk ulaşılır hem de fazla başlık açılıp laf kalabalığı olmaz.

Adımlar:

1- kamera programı kurulur. bu programın web üzerinde paylaşma özelliği olması gerekir.

2- program içerisindeki ayarlar bölümünden porta bakılır ya da port manuel olarak verilir.

3- modem üzerinden programın kurulu olduğu pc ye port yönlendirilmesi yapılır.

4- localde test edilir.

5- internet ortamında test edilir.

6- güvenlik politikası geliştirilip uygulanır.

Gönderildi : 18/08/2010 18:36

(@nihatfide)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Hocam ADSL bağlantı türü ile en fazla 1024 Mbit lik bir yayın yaparsınız (bandın tamamını kamera için kullandığınızı var sayarsak) bu da saniyede 128kilo byte lık bir veri demektir.

4 kamera aynı anda farklı yayın yaparsa QoS ayarlarını eşit bandlar olacak şekilde 4 kameraya configure ettiğiniz takdirde de kamera başına 32kilo byte lık bir veri yollarsınız ki bu yetersiz kalır(Tabiki bu 128 kbps teoride olan bir olay hattınızın durumu tam olarak nedir onu da bilmiyorum belkide bu hıza ulaşamıyor olabilir.)

Siz bunu 1 kamera için düşünün bence ve MS Streaming Media Encoder ile normal bir kamera ile bile (IP olmayan webcam vb..) halledebilirsiniz.

Bunu da IIS ile bir web sayfasında publish etmeniz mumkun.  

Gönderildi : 25/11/2010 16:18

Sayfa 1 / 2
Paylaş: