Forum

pst otamatik yedek ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pst otamatik yedek alma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

bir müşterimizde windows 2003 server (DC) var. kullanıcılar maillerini pst dosyasında tutuyorlar. müşterimizden şöyle bir istek geldi.

1) kullanıcılar bilgisayarlarını açtığı zaman otamatik olarak mevcut pst dosyalarını otamatik olarak server üzerinde takılacak

usb harddisk' e yedeklemelerini almalarını istiyorlar.

2)  normalde outlook açık olduğu zaman mevcut pst dosyaları yedek alma sorun olacağı için makina açılınca kullanıcılara pst dosyalarının

yedeği alınıyor diye bir mesaj çıkması lazım. kullanıcılar pst dosyasının yedeği bittikten sonra çalışmalarına devam edecekler.

Gönderildi : 27/07/2010 19:56

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

inceler misiniz.

http://www.ahuka.com/backup/backup3.html

Gönderildi : 27/07/2010 20:10

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Office in bunun için bir aracı var ancak outlook kapandıkan sonra alıyor;

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/using-the-microsoft-outlook-personal-folders-backup-tool-HA001087532.aspx

Gönderildi : 28/07/2010 02:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

benim ihityacım makina açılır açılmaz yazmış olduğum bir bat dosyasının çalışması. çünkü bu şekilde kullanıcılar daha outlook unu açmadan

kopyalama işlemini yaapması. yani önemli olan kullanıcının makinasını açmasıyla birlikte kopyalam işlemini yapması. bunu nasıl yapğarım.

Gönderildi : 28/07/2010 13:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba açılır açılmaz işlemi başlatmak kolay ama kullanıcıya şu an yedek alınıyor bekleyin ibaresi çıkarmak için vb üzerinde felan özel bir tool yazmak lazım yoksa bu işlem bir bat dosyasının startupa atılması ile yapılabilir.

Saygılarımla

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/07/2010 13:40

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

1 bat 1 vbs oluşturun. 2sinide gpo ile startup'a atayın. vbs mesajı yazın. Bat ile pst backup alsın. Backup alırken zaten dos ekranı açılacak. Mesajada ekran kapanana kadar outlook açmayın tarzı bi yazı eklerin. 

vbs için ; msg box "lütfen dos ekranı kapanana kadar ms outlooklarınızı açmayınız" IT admin... tarzı bişe yazın.

Test ortamında bir deneyin.

Gönderildi : 28/07/2010 13:43

Paylaş: