Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 ve RRAS

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım merhaba win2008 rras ile interneti domain içerisinde paylaştırmaya çalışıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 20/07/2010 18:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Neden böyle bir şeye gereksinim duyuyorsunuz yada bu şekilde yapmak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/07/2010 19:35

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Ben ne yapmak istediğini anlamadım. Biraz daha açarmısın?

Gönderildi : 20/07/2010 19:37

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam şöyle anlatım ;

Bir işletme var 6 pc bunlardan 5 üzerinde autocad kullanıyor 1 de eta var şuana kadar şunları yaptım ;

1.Domain kuruldu ,DC üzerinde ts kuruldu ve remoteapp ile autocad ve eta dağıtıldı

2.File Server kuruldu ve paylaşımlar dağıtıldı

3.Print Server kuruldu ve yazıcı dağıtıldı

4.İnternet Merkezi bir yerden yönetilmek isteniyor ISA veya başka bir çözüm maliyetli olacağını düşündüğüm için rras ile dağıtmak istedim

5.Ortak bir mail havuzu isteniyor yani şirkete gelen tüm mailleri herkesin erişmesi isteniyor.

Gönderildi : 20/07/2010 19:49

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Hocam şöyle anlatım ;

Bir işletme var 6 pc bunlardan 5 üzerinde autocad kullanıyor 1 de eta var şuana kadar şunları yaptım ;

1.Domain kuruldu ,DC üzerinde ts kuruldu ve remoteapp ile autocad ve eta dağıtıldı

4.İnternet Merkezi bir yerden yönetilmek isteniyor ISA veya başka bir çözüm maliyetli olacağını düşündüğüm için rras ile dağıtmak istedim

5.Ortak bir mail havuzu isteniyor yani şirkete gelen tüm mailleri herkesin erişmesi isteniyor.

İnternet kastınız proxy istiyorsunuz sanırım. Bunun için ücretsiz squid - dansguardian kullanabilirsiniz.

Mail içinse ortak olarak  maillerin herkesin görmesi pek mantıklı değil.

Gönderildi : 20/07/2010 19:52

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam tüm mailler deği sadece şirket adına gelen ortak mailler bir mail server kiralamak istiyorum nasıl olur sizce

Gönderildi : 20/07/2010 19:56

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Exchange kullanmayacağınıza göre isteğinize karşılık olur.

Gönderildi : 20/07/2010 20:15

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam tavsiye edeceğiniz bir mail sunucu kiralama şirketi varmı ve rras ile paylaştırmam bir sorun yaratırmı

Gönderildi : 21/07/2010 00:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Dosyalar bölümünde RRAS ile ilgili 4 part var belki işinize yarar : http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry5517.aspx

Gönderildi : 21/07/2010 12:51

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam rras ayarladım clientlar sorunsuz nete çıkıyor burada rras ile çıkışta bir güvenlik problemi var bunu dc üzerine kuracağım bir internet sec (firewall&antivürüs) ve bunları clientlara dağıtsam güvenlik problemini ortadan kaldırabilirmiyim.

Gönderildi : 21/07/2010 16:43

(@cozumpark)

Nod32 Smart Security gibi bir yazılımla işi çözebilirsin.

Gönderildi : 21/07/2010 19:20

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

4.İnternet Merkezi bir yerden yönetilmek isteniyor,RRAS ile dağıttım

5.DC üzerine nod32 smart security B ed. kurdum ve clientlara nod32 Antivürüs B ed. dağıttım problemsiz çalışıyor

son olarak bir mail sunucusuna ihtiyacım var tavsiye edebileceğiniz bir şirket varmı.

Gönderildi : 24/07/2010 19:04

(@cozumpark)

Linkte seçenekler mevcut, şirket yapınıza uygun olanı seçebilirsiniz :

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=kurumsal+e+posta&aq=f&aqi=g2&aql=&oq=&gs_rfai =

Gönderildi : 24/07/2010 19:38

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam koçnet ten almaya kararverdim teşekkür ederim,hocam bu yapının size göre bir eksiği veya tavsiyeleriniz varmı birde sıra geldi lisanslamaya bu yapıya Windows Foundation düşünüyorum üzerinde ts lisanlarında geliyor bildiğim kadarıyla uygun olurmu başka lisans gereksinimleri varmı bir de hocam bu ürünü server ile beraber alabileceğim ürünler varmı mesela hp server + Windows Foundation

Gönderildi : 25/07/2010 16:46

Paylaş: