Forum

Server 2003 Standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Standart Editiondan Server 2008 R2 ya Active Directory gecisi Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 yüklü standart edition yüklü olan makinedeki DC yi 2008 ent r2 yüklü makineye taşımak için aditional DC kurdum fakat DNS ayarları tam gelmesie rağmen 2008r2 üzerindeki AD yi görmüyor , Replice etmeye çalıştığımda "RPC sunucus kullanılamıyor" diye bir hata alıyorum.

Bu konuda bu şekilde daha önce sorun yaşayan veya bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim...

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/07/2010 17:44

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Zone Transfer işlemi için birinci DNS üzerinde izinleri verdiniz mi?

Gönderildi : 20/07/2010 19:03

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye
Konu başlatıcı

merhaba,

tüm izinler ve zone transferlerini yapıyor onda sorun yok dns tarafımı tamam, sorun ad tarafında onda da şunu farkettim 2008r2 üzerindeki adyi açınca 2003 üzerindeki dc yi açıyor change domain controller dediğimde kendini görmüyor, aynı işlemi 2003 yüklü makinede yaptığımda 2008r2 üzrindeki dc ye açıp rol transferlerini yapıyorum schema master rolu hariç tabi...

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2010 02:31

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

İşlemleri gerçekleştirmiş olduğunuz console üzerinde hangi DC' ye bağlı olduğunuzu kontrol edermisiniz?

Gönderildi : 21/07/2010 02:48

Paylaş: