Forum

GPO ayarları hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ayarları hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Group Policy ya da herhangi bir ayar uygulayarak domainimde bulunan userların istedikleri zaman parola değiştirme yetkilerine sahip olmalarını istiyorum. Örneğin, kullanıcı ctrl+alt+delete yaptığı zaman parola değiştir kısmı aktif olmasını istiyorum.Nasıl yapabilirin. Belirli OU lara uygulayacağım.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 19/07/2010 23:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

İlgili yapısal birim'e (OU)  ait  grup ilkesinde yer alan User configration > Administrative Templates > System > Ctrl + Alt +Del Options  bölümünde bulunan seçenekleri kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 20/07/2010 00:05

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Eğer aksi bir ayar yapmadıysan Domain Users üyeleri zaten passwd değiştirebilir

Gönderildi : 20/07/2010 00:30

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Haydar Bey,

User configration > Administrative Templates > System > Ctrl + Alt +Del Options > Remove Change Password kısmı enabled olduğu için değiştirme hakkı vermiyor. Disabled yaptım ve sorunum giderildi. Cevaplarınız için teşekkürler.

Serhat Hocam herhangi bir değişiklik yapmadım ama default olarak öylemi geliyor acaba? Group policy Management kurdum sadece.

İyi çalışmalar... 

Gönderildi : 20/07/2010 18:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Haydar Bey,

User configration > Administrative Templates > System > Ctrl + Alt +Del Options > Remove Change Password kısmı enabled olduğu için değiştirme hakkı vermiyor. Disabled yaptım ve sorunum giderildi. Cevaplarınız için teşekkürler.

Serhat Hocam herhangi bir değişiklik yapmadım ama default olarak öylemi geliyor acaba? Group policy Management kurdum sadece.

İyi çalışmalar... 

Biz teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 20/07/2010 20:46

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Yok default ta zaten şifre değiştirme izinleri vardır.

Gönderildi : 20/07/2010 21:00

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hüseyin Bey herhangi bir ayar yapmadım. OU içerisine uyguladığım başka bir işlem ile değişmiş olabilir. Remove Change Password ' a ilk baktığımda disabled durumundaydı.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 20/07/2010 22:21

Paylaş: